Durdurulamaz Alan Adları, 65 Milyon Dolarlık Seri A Tur ile Unicorn Değerlemesine Ulaştı

özetlemek gerekirse

Web3 girişimi Unstoppable Domains, 1 milyar dolarlık değerlemeyle 65 milyon dolar topladı. Şirket, kripto cüzdanlarına ve internet sayfalarına atanabilen NFT tabanlı alan adları satıyor ve Web3 kimlik ve saygınlık çözümleri oluşturuyor.

Kripto cüzdanları ve internet sayfaları için NFT tabanlı alan adları elde eden bir Web3 hizmeti olan Unstoppable Domains, bugün 65 milyon dolarlık A Serisi fonlama turunun peşinden 1 milyar dolarlık “unicorn” değerine ulaştığını duyurdu.

Artış, yeni yatırımcı Pantera Capital tarafınca yönetildi ve Mayfield, Alchemy Ventures, Redbeard Ventures, Polygon, CoinGecko, OKG Investments ve öbürlerinden gelen fonları içeriyor. Önceki destekçiler Draper Associates ve Boost VC de yer aldı.

Unstoppable Domains’in kurucusu ve CEO’su Matthew Gould, Decrypt’e, firmada tek boynuzlu at statüsüne erişme mevzusunda “her insanın heyecanlı” bulunduğunu ve 2018 ve 2019’da sözde kripto kışı süresince bu noktaya ulaşmak için inşa edildiğini söylemiş oldu. Sadece ekibine bu tür bir yatırımı getirmenin ciddi bir sorun bulunduğunu da söylemiş oldu.

“Finansman aldığınızda, oldukça fazla mesuliyet alırsınız” dedi. “Kutlamak ve zafer turunu atmak ve bir kadeh şampanya içmek için bir gününüz var ve ertesi gün derhal işinize geri dönüyorsunuz.”

Unstoppable Domains daha ilkin, 2019’da A Serisi olarak faturalandırılanlar da dahil olmak suretiyle, birden fazla turda 6,9 milyon dolarlık VC finansmanı topladı. Sadece Gould, Decrypt’e daha önceki tüm yatırımların artık tohum finansmanının bir parçası olarak kabul edildiğini söylemiş oldu ve önceki etiketlemeyi şu anda tebeşirlendi. o zamanlar bir halkla ilişkiler ekibi olmayan ufak bir başlangıç.

Gould, Durdurulamaz Alan Adlarının bugüne dek .crypto, .bitcoin, .nft, .blockchain ve .dao şeklinde uzantılarla beraber 2,5 milyondan fazla kripto alan adı kaydettiğini söylemiş oldu. Kayıt, alan başına 5 dolardan adım atar ve yüzlerce dolara kadar çıkabilir – şirket şu ana kadar 80 milyon dolardan fazla satış elde ettiğini iddia ediyor.

Her Durdurulamaz Tesir Alanı, daha süratli, daha ucuz ve daha enerji verimli işlemler elde eden bir Ethereum ölçeklendirme platformu olan Polygon’da basılan bir NFT varlığı biçimini alır.

NFT, bir öğenin (bu durumda bir Web3 alan adı) sahipliğini ileten bir blok zinciri belirtecidir. Basıldıktan sonrasında, NFT bir kripto cüzdanında kullanıcının nezaretinde kalır ve Durdurulamaz Tesir Alanının sahipliğini sürdürmek için herhangi bir yenileme tutarı yada devam eden bakım tutarı yoktur. Kullanıcılar ek olarak Polygon’da bir alan adı basmak için gaz tutarı ödemezler.

Bu son detay, Ethereum cüzdanlarına bağlanabilen NFT tabanlı .eth adları satan merkezi olmayan bir hizmet olan Ethereum Ad Hizmeti’nden (ENS) büyük bir fark yaratıyor. ENS, kullananların, madenciliğin peşinden seçilen sayıda hizmet yılı için ödeme yapmasını ve peşinden hizmeti sürdürmek için adı yenilemesini ve ek olarak Ethereum ağ gaz ücretlerini ödemesini gerektirir.

Gould, ENS’yi yada bu tür öteki hizmetleri (Solana Adlandırma Hizmeti şeklinde) bir anlamda rakip olarak görmüyor, bu sebeple hepsi kripto erişilebilirliğini geliştirmek ve dijital iyelik terimini ilerletmek için çalışıyorlar. “İnsanların dijital kimliklerine ve dijital mülklerine çevrimiçi olarak haiz oldukları bir dünyaya ulaşmaya destek olan her şeyi destekliyoruz” dedi.

Durdurulamaz Tesir Alanları, borsalar (Coinbase ve Blockchain.com şeklinde), kripto cüzdanları (Rainbow), web tarayıcıları (Brave) ve daha fazlası dahil olmak suretiyle tesir alanlarını destekleyen oldukça çeşitli ortakları bir araya getirdi – toplamda 300’den fazla.

Ek olarak, Ocak ayında Durdurulamaz Bir Giriş özelliği başlatarak, merkezi olmayan kimlikte büyüyen hedefleri var. Gould, kripto kimlik sahipliği için çok önemli bir potansiyel kitle bekliyor.

“Eğer haklıysak, gezegendeki her insan kriptoya haiz olacak, bu, milyarlarca kayıtlı NFT alan adına haiz olacağımız anlamına geliyor” dedi, “yalnız kripto para birimini geri gönderen kolay kullanım durumu için. , biri diğerine.”

Gould, kullananların bir kripto cüzdanı ve NFT alanı ile kendi dijital kimliklerini denetim etmelerine izin vermenin ötesinde, çeşitli platformlardaki kullanıcılardan gelen negatif davranışları (dolandırıcılık yaymak şeklinde) seyretme kabiliyeti ile çevrimiçi saygınlık üstünde ciddi tesirleri bulunduğunu söylemiş oldu.

“Gerçek dünyada etkileşim biçimimiz ile çevrimiçi etkileşim biçimimiz içinde büyük bir kopukluk var” dedi. “Çevrimiçi etkileşim biçimimiz, çoğu zaman gerçek dünyadaki etkileşim biçimimiz kadar hoş değildir ve bunun sebebi, çevrimiçi olarak tüm benliğinizi yanınızda getirememenizdir.”

Gould, babasının internetten futbol bileti almaya çalışırken dolandırıldığına dair bir örnek verdi ve dolandırıcının kolayca başka bir merkezi, silolu e-ticaret platformuna atlayıp bu tür planlara devam edebileceğini söylemiş oldu. Bununla beraber, NFT tabanlı bir çevrimiçi saygınlık sistemiyle, bu tür eylemlerin platformlar içinde izlenmesi için potansiyel olduğuna inanıyor.

Gould, “Bunun aslen dijital alanlarımızda yaptığımız dijital sohbetleri gerçek dünyaya daha oldukça benzeteceğini düşünüyoruz” dedi. Durdurulamaz Tesir Alanları için uzun vadeli vizyon – ve bence NFT tesir alanları yada blok zinciri tabanlı adlandırma sistemleri oluşturan hepimiz için – hakkaten çevrimiçi, dijital saygınlık oluşturmakla ilgili.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir