Durgunluk Korkusu Başlarken Kripto Piyasası 1 Milyar Doların Altına Düştü

Mühim Çıkarımlar

Kripto para piyasası Salı günü, ekosistemin büyük bir darbe almasıyla bir düzeltme yapmış oldu. Alt kısım, piyasaların önümüzdeki birkaç gün içinde büyük kazanç raporları, bir sonraki Federal Biriki ve 2. Çeyrek GSYİH baskısı için hazırlanırken geliyor. Bugünkü dipten sonrasında, kripto para piyasasının kıymeti 1 trilyon doların altına düştü.

Bu makaleyi paylaş

Coinbase ve MicroStrategy hisseleri de bugün kripto ve küresel finans piyasaları bir sonraki Fed toplantısını ve yaklaşan 2.

Kripto Piyasası 1T Dolar Kaybediyor

Kripto piyasası başka bir selloff tarafınca vuruldu.

Bitcoin, Ethereum ve öteki büyük varlıklar, kripto ve küresel finans piyasaları için dalgalı yedi gün olması beklenen Salı günü düştü. CoinGecko’dan alınan verilere nazaran, Bitcoin %4.9’luk bir isabet aldıktan sonrasında basın zamanında 21.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %9.1’lik bir düşüş yaşadıktan sonrasında 1.390$’a düştü.

Lido’nun LDO belirteci, Convex Finance’in CVX’i, Uniswap’ın UNI’si ve Polygon’un MATIC’i dahil olmak suretiyle birçok Ethereum’a komşu varlık, son 24 saat içinde çift haneli kayıplar yayınladı ve bu, sözde “Birleştirme ticareti” nin gücü hakkında kuşku uyandırdı. Ethereum’un uzun süredir beklenen Proof-of-Stake yükseltmesine öncülük ediyor.

ABD piyasaları açılırken kripto merkezli hisse senetleri de bugün darbe aldı. Coinbase’in COIN’i, SEC’in kayıt dışı menkul kıymetlerin listelenmesine ilişkin takası araştırmış olduğu haberini takiben gün içinde ortalama 57 $ seviyesinde %15,3 düşerken, MicroStrategy’nin şirket milyarlarca dolar satın almak için baskı yaptığından beri Bitcoin ile yakın bir korelasyon içinde olan MSTR’si En iyi kriptonun dolar tutarındaki yüzde 10,2’lik bir düşüşle kabaca 239 dolara geriledi.

Piyasalar Oynaklığa Hazırlanıyor

Gerileme, finansal piyasalar için yoğun birkaç günün öncesinde geliyor. Alphabet ve Microsoft, bu akşam ikinci çeyrek kazançlarını bildirecek, Meta ise yarın aynı döneme ilişkin kazançlarını açıklayacak. Perşembe günü, Amazon ve Apple kazançlarını açıklayacak. Tüccarlar, ekonominin durumu hakkında bir düşünce vermeye destek olabilecekleri için önümüzdeki birkaç gün içinde Big Tech şirketinin çağrılarını yakından izleyecekler. Tesla geçen hafta, ikinci çeyrekte Bitcoin pozisyonunu %75 oranında düşürdüğünü ve büyük olasılıkla varlıklarını zarara sattığını deklare etti (Tesla, 2021’in başlarında madeni para başına averaj 32.000 $ maliyet temelinde Bitcoin’e 1,5 milyar dolar harcadı, sadece Bitcoin 2. çeyrekte 18.000 dolara kadar düştü.

Bu hafta yapılacak çeşitli kazanç çağrılarının yanı sıra, piyasalar Çarşamba günkü Federal Açık Piyasa Komitesi için hazırlanıyor. Fed Başkanı Jerome Powell’ın, merkez bankasının ABD’de yükselen enflasyon oranlarını frenlemeyi amaçlaması sebebiyle 75 baz puanlık faiz artırımı açıklaması umut ediliyor; Fed’in son faiz artırımları, yatırımcılar riskten kaçınmaya çalışırken piyasa satışlarına yol açtı. Ekonomik Çözümleme Bürosu’nun senenin ikinci çeyreğine ilişkin GSYİH baskısının da bu Perşembe günü düşmesi umut ediliyor ve bu, iktisat başka bir geri çekilme gösterirse (iktisat ilk çeyrekte %1,6 küçüldü) potansiyel olarak yaklaşan bir durgunluk işaretlerini pekiştiriyor.

Beyaz Saray, Pazar günü Gömü Bakanı Janet Yellen ile ABD ekonomisinin durumu hakkında yorum icra eden bir röportaj dökümü paylaştı ve ABD ekonomisinin resesyonda olabileceği iddialarını reddetti. Durgunluklar tarihsel olarak ekonomik gerilemenin dörtte ikisiyle tanımlanırken, Yellen, durgunluğun teknik tanımının Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafınca derlenen “geniş bir veri yelpazesini” açıkladığını doğruladı.

Bugünkü kanamadan sonrasında, kripto para piyasasının toplam kıymeti bir kez daha 1 trilyon doların altına düştü. Küresel kripto piyasası kapitalizasyonu, Kasım 2021 zirvesinden neredeyse %70 düşüşle 996 milyar dolar civarında.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH, MATIC ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti. Ek olarak bir kripto para birimi endeksinde UNI’ye maruz kaldılar.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir