‘Durmientes’ Latam’da NFT Satışlarıyla Tamamen Finanse Edilen İlk Filmlerden Biri Olmayı Hedefliyor – Haberler Bitcoin Haberleri

Meksikalı bir film yapımcısı olan Gibran Bazan tarafınca yönetilecek olan yeni bir film olan “Durmientes”, tamamen bir takım değiştirilemez tokenin (NFT’ler) satışıyla finanse edilmeyi hedefliyor. Sanatçı Gabriel Colin tarafınca tasarlanan ve Meksika merkezli NFT pazarı Metaown’da satılacak olan NFT’ler, filmin hikayesine bağlanacak ve sahiplerine yarar sağlayacak 3D modellere haiz olacak.

Durmientes NFT Tabanlı Finansman Modeli Kullanarak Başarı göstermiş Olmaya Çalışacak

Kripto para birimleri ve takas edilemeyen tokenler (NFT’ler), özelliklerinden ve teknolojilerinden de yararlanabilecek öteki endüstrilere göç ediyor. Yönetmen Gibran Bazan’ın yöneteceği yeni bir Meksika film projesi olan “Durmientes”, filme kaynak sağlamak amacıyla satılacak bir takım NFT üretecek.

Filmin finansman ekibi, filmin senaryosunda yer edinen bazı mühim nesneleri içeren 1.500 NFT yayınlayacak. Bunlar 3D sanatta yapılacak ve ek olarak sahiplerine filmin çekimine destek olmalarına ve hatta bir sahnede görünmelerine izin vererek mühim faydalar elde edecektir.

Yönetmen Gibran Bazan, bu yeni teknolojilerin film endüstrisindeki finansman ortamını değiştirebileceğini düşünüyor. Bu mevzuda şunları söylemiş oldu:


Bu yeni dünyanın bir parçası ve Web3, yaratıcılar için bir panorama açacak bu sebeple projeleri olan büyük firmalar yerine artık insanoğlu var. İçeriğin ademi merkeziyetçiliğidir.


1.500 NFT, Meksika merkezli bir NFT pazarı olan Metaown kullanılarak satılacak. Sadece, ne NFT’lerin fiyatı ne de filmin çoğaltması ihtiyaç duyulan miktar paylaşılmadı.


Benzer Girişimler

Durmientes’in NFT finansman girişimi Latam’daki ilklerden biri olsa da, öteki projeler aslına bakarsanız filmleri finanse etmek için NFT pazarına girmeye çalıştı. Martin Scorsese’nin yönettiği The Irishman benzer biçimde filmlerin baş yapımcısı Niels Juul, geçen yıl aynı öncül ile NFT Studios’u kurdu.

Guardian ile yapmış olduğu bir röportajda Juul, fikrinin, Hollywood’un büyük gişe rekorları kıran filmlere odaklanması sebebiyle birçok güçlük sunabilen bir süreç olan bağımsız filmlerin finansman aşamasını demokratikleştirmek bulunduğunu belirtti.

Öteki projeler değişik şekillerde gitti. Anthony Hopkins’in başrolde oynadığı Zero Contact filmi NFT olarak gösterildi ve filmin kopyaları 90.000 dolara satıldı. Bored Ape Yacht Collection’dan NFT karakterleri, kripto para borsası Coinbase tarafınca üretilen interaktif filmlerin gelecek üçlemesinde de yer alacak.

Bu hikayedeki etiketler

anthomy hopkins, anthony hopkins, kitle fonlaması, durmientes, film, Finansman, cibran bazan, Martin Scorsese, metaown, nft, Niels Juul

Durmientes ve NFT satışları kanalıyla fon sağlama hedefi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir