Duyarlılık ‘korku’ bölgesinden çıkarken Bitcoin fiyatı 24 bin $ Temmuz’u kapatıyor

Bitcoin (BTC), aylık kapanış yaklaşırken Temmuz ayının son hafta sonu oynaklığını düşürdü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Temmuz kapanışı için odakta 200 haftalık hareketli averaj

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, BTC/USD’nin 30 Temmuz’a kadar 24.000 $ direnç gösterdiğini gösterdi.

Parite, haftanın ikinci yarısında risk varlıklarında makro arka rüzgarlardan yararlandı, bunlara ABD hisse senetleri için aynı hizada bir bitiş de dahildi. S&P 500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi hafta süresince sırasıyla %4.1 ve %4.6 terfi etti.

Sadece, daha ince likidite yardımıyla volatil koşulların haftalık ve aylık kapanışlara dönüşme eğiliminde olan açık sözlü tecim ile analistler, bugün ile 31 Temmuz içinde her şeyin olabileceği mevzusunda uyardı.

Josh Rager, “Arkanıza yaslanıp her zamanki şeklinde haftalık kapanışa kadar piyasayı izleyeceğim,” diye özetledi.

“Mevcut piyasa koşullarında hafta sonu süresince iyi performans göstermeye devam eden birkaç aykırı kıymet olsa da, herhangi bir alım satıma ciddi şekilde girmek zor.”

Ötekiler, kilit 200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) 22.800 doların üstünde kalan mevcut spot fiyat seviyelerinin önemine odaklandı. Haftayı bu trend çizgisinin üstünde bitirmek, Haziran ayından bu yana Bitcoin için bir ilk olacak.

#BTC, 200 haftalık MA’nın üstünde bir Haftalık Kapanış gerçekleştirmeye fazlaca yakın

Teknik olarak BTC, 200 haftalık MA’yı destek $BTC olarak geri almak için iyi gidiyor şeklinde görünüyor #Crypto #Bitcoin pic.twitter.com/ue00XDT9O0

— Rekt Capital (@rektcapital) 29 Temmuz 2022

Bununla beraber, tutucu bir kısa vadeli görüşü benimseyen popüler tüccar Roman, “aşırı alım” koşulları yardımıyla minimum 23.000 ABD Dolarına geri dönüş çağrısında bulunmuş oldu.

$BTC H4

Şimdiye kadar, dünden potansiyel çift tepe çağrısı için sapma görüyoruz.

PA – hacim düşüşü / fiyat artışı düşüş eğiliminde. MACD yuvarlanıyor. RSI aşırı alım yapmış oldu.

Minimum 23k’ya geri çekilme umuyorum. DT, 20.7 binin altında bir kapanışı onaylıyor.#bitcoin #cryptocurrency #cryptotrading pic.twitter.com/aOahZDdYyC

— Roman (@Roman_Trading) 29 Temmuz 2022

İyimserlik hafta süresince kripto piyasalarında artmaya devam etti, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, şimdiye kadarki en uzun “aşırı korku” döneminden çıktıktan sonrasında 6 Nisan’dan bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı.

45/100’de, Endeks resmi olarak gün için “yansız” bölgedeydi.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (ekran görüntüsü). Kaynak: Alternatif.me

Au için yükseliş eğilimi devam ediyor

Ayrıca önümüzdeki aya bakıldığında, Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, hisse senedi performansının kripto para sıçraması için verimli koşullar sağlamaya devam edeceğini söylemiş oldu.

İlgili: Bitcoin ayı piyasası bitti, BTC döviz bakiyeleri 4 senenin en düşük seviyesine ulaştığında metrik ipuçları

29 Temmuz’daki bir Twitter güncellemesinin bir kısmı, “Kripto ve Bitcoin de dahil olmak suretiyle Ağustos ayında bu devamı alacağız şeklinde görünüyor” dedi.

“Yaz yardım rallisi bu!”

Ağustos, ABD makro tetikleyicileri için sakin bir ay olarak belirlendi ve Federal Biriki, Eylül ayına kadar planlı bir halde politikayı değiştirmeyecek.

Enflasyonun yükselme riski gene de devam etti ve bir sonraki Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) 10 Ağustos’ta gösterildi. Bu hafta Avrupa Birliği, Euro Bölgesi için şimdiye kadarki en yüksek aylık enflasyon tahminini %8,9 ile bildirdi.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir