dYdX, Gömü’nin Tornado Nakit Yasağına Uyduğunu Onayladı

Mühim Çıkarımlar

dYdX, Gömü Bakanlığı’nın yaptırımlarına uymak için daha ilkin Tornado Cash ile etkileşime giren bazı hesapları bloke etti. Merkezi olmayan borsa o zamandan beri bazı hesapların engellemesini kaldırdı. Birkaç büyük kripto kuruluşu, Gömü’nin Tornado Cash yasağına uydu.

Bu makaleyi paylaş

Tornado Cash, Yabancı Varlıklar Denetim Ofisi’nin yaptırım listesine bu hafta eklendi.

dYdX Tornado Nakit Yasağına Yakalandı

ABD Gömü Bakanlığı’nın Tornado Cash’i kara listeye alma sonucu, kripto para ekosisteminde hala hasara yol açıyor.

Merkezi olmayan türev borsası dYdX, bazı kullanıcılarının Tornado Cash ile etkileşime girdiğini öğrendikten sonrasında Çarşamba günü geç saatlerde yasaktan etkilendiğini doğruladı. Buna karşılık, proje bazı hesapları engellemeyi seçti.

Bir blog yazısı şunları söylemiş oldu:

“Birçok hesap bloke edildi bu sebeple cüzdan fonlarının belirli bir kısmı (bir çok durumda, önemsiz miktarlar bile) bir zamanlar ABD Hazinesi OFAC tarafınca yaptırım listesine eklenen Tornado Cash ile ilişkilendirildi.”

Gelişme, Gömü’nin Pazartesi günkü güncellemesini takiben, Yabancı Varlıklar Denetim Ofisi’nin Tornado Cash’i ve onunla bağlantılı akıllı sözleşmeleri, kripto tabanlı birçok siber suçta oynadığı rol sebebiyle onayladığını doğruladı. Hareket, tüm ABD sakinlerinin protokolle etkileşime girmesini kısıtlar. Gömü, Ethereum karıştırma protokolünün suçluların kara para aklanmasını önlemek için “etkili kontroller” uygulamadığını söylemiş oldu.

Kripto topluluğu, kara listeye alma kodunun ifade özgürlüğünün ihlali bulunduğunu savunarak yasağın doğasına yönelik öfkeyi geniş çapta dile getirirken, duyurunun arkasından birkaç kripto tabanlı proje yasağa uydu. Circle, protokole yatırılan 75.000 USDC’yi dondurdu ve GitHub, Infura ve Alchemy de kullanıcılarına erişimi engelledi.

dYdX, blog yazısında “belirli hesapların yasaklarını kaldırdığını” söylemiş oldu, sadece kaçının önlendiğini doğrulamadı.

Gömü yasağının doğası, birçok Ethereum kullanıcısının geçmişte herhangi bir noktada Tornado Cash kullanmışlarsa kripto ekosisteminin mühim bölümlerinden koptuklarını bulabilecekleri anlamına geliyor. Yasak ülke genelinde geçerli olduğundan, dYdX ve Circle benzer biçimde ABD merkezli kuruluşlar burada bilhassa dikkat çekicidir. ABD haricinde merkezi olmayan yapılara haiz öteki projelerin yaptırımlara uyması daha azca ihtimaller içindedir.

Bu, dYdX kullanıcılarının ABD düzenlemelerinden ilk kez etkilenmesi değil. Geçen yaz, dYdX, DYDX jetonunu ilk kullanıcılara havadan gönderdi, sadece ABD merkezli olanlar hariç tutuldu. DYdX’in, SEC’den kayıt dışı menkul kıymetler sunduğuna dair herhangi bir suçlamadan kaçınmak için ABD sakinlerini dışarıda bıraktığı yaygın olarak speküle edildi.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı DYDX, ETH ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir