Eğri Finansmanı Devam Eden Saldırıda Kullanıldı

Mühim Çıkarımlar

Curve Finance, devam eden bir istismardan muzdarip. Fena niyetli bir sözleşme şimdiye kadar kurbanlardan 573.000 dolardan fazla para çekti. Curve ekibi, kullanıcıları bir sonraki duyuruya kadar ön uçla etkileşime girmemeleri mevzusunda uyardı.

Bu makaleyi paylaş

DeFi protokolü Eğrisi şu anda ön ucu vesilesiyle kullanılıyor. Saldırgan tarafınca şimdiden 573.000 dolardan fazla para alındı.

Ön Uçtan Yararlanma

Curve Finance istismar ediliyor.

Paradigma araştırmacısı samczsun’a gore, Curve’ün ön ucu şu anda tehlikede. Araştırmacı, Curve kullanıcılarını bir sonraki duyuruya kadar protokolü kullanmamaları mevzusunda uyardı.

Eğri hemen sonra Twitter’da devam eden istismarı doğruladı ve samczsun’a cevap olarak şunları yazdı: “Hemen hemen ön ucu kullanmayın. Soruşturma!”

Zincir üstü veriler, istismarla ilişkili fena niyetli sözleşmenin şu ana kadar sekiz değişik kurbandan USDC ve DAI olarak 573.000 dolardan fazla para çekmiş şeklinde göründüğünü gösteriyor. Halihazırda saldırganın cüzdanına aktarılan ve ETH tokenleri ile takas edilen fonlar, ilkin 45 ETH’lik gruplar halinde, arkasından 20 ila 22 ETH içinde değişen miktarlarda kripto borsası FixedFloat’a gönderildi.

Basın zamanında saldırgan, dün ABD Gömü Bakanlığı tarafınca onaylanan kripto para birimi karıştırıcı Tornado Cash vesilesiyle token göndermeye de başlamıştı.

Curve ekibi, saldırganın muhtemelen Curve sitesini klonladığını, Tesir Alanı Adı Sistemini (DNS) dolandırıcı siteye yönlendirdiğini ve arkasından fena niyetli sözleşmeye onay istekleri eklediğini ima etti. Ek olarak, eğri.fi’nin aksine eğri.exchange’in etkilenmemiş şeklinde göründüğüne açıklık getirdi.

Curve Finance, düşük kayma ve ücretlerle “son aşama verimli” stabilcoin alım satım hizmetleri elde eden merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolüdür. Toplam kıymeti 6 milyar doların üstünde kilitli olan DeFi ekosisteminin bir direği olarak kabul edilir.

Güncelleme: Curve ekibi, Twitter’da 08:27 UTC’de istismarın yamalandığını bildirdi ve Curve kullanıcılarını son birkaç saat içinde onaylamış olabilecekleri Curve sözleşmelerini iptal etmeye çağırdı.

Güncelleme 2: FixedFloat, istismarla bağlantılı olarak 112 ETH tutarında donmuş fonlara haiz bulunduğunu duyurdu.

Bu gelişmekte olan bir öykü.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir