El Salvador, Bitcoin bahsinin işe yaradığını sadece meyve vermesi için daha çok zamana ihtiyacı bulunduğunu söylüyor

Ülkenin Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bloomberg News’e verdiği bir röportajda, El Salvador’un Bitcoin (BTC) deneyinin yolunda bulunduğunu ve sonuçların bir gecede olamayacağını söylemiş oldu.

Karşı çıkanlar uzun süredir Orta ABD ulusunun kayıplarını azaltması ve Bitcoin’i atması icap ettiğini savundu. Sadece Zelaya, finansal yenilik arayışından vazgeçmenin yanlış olacağını savundu.

Bitcoin kayıpları 50 milyon dolar

Yasal ihale faturasının 7 Eylül 2021’de geçmesinden bu yana Bitcoin, ATH’sinden %54 düştü.

Nayibtracker.com’dan elde edilmiş veriler, hükümetin 107.155.283 dolardan 2.381 BTC aldığını gösterdi – jeton başına averaj 45.004 dolarlık bir satın alma fiyatı.

Mevcut gerçekleşmemiş kayıplar, hükümetin token alımlarını kamu parasıyla finanse etmiş olduğu düşünüldüğünde, yutulması acı bir hap olan 49.9 milyon $ ‘dır.

75 baz puanlık bir ABD faiz artışının arkasından beklenmedik yedi gün ortası rallisi, Bitcoin’in altı hafta içinde ilk kez 24.000 doları ihlal ettiğini görmüş oldu. Bununla beraber, kötüleşen makroekonomik koşulların zemininde belirsizlik hakim anlatı.

Ekonomik Araştırma Ekonomik Bürosu tarafınca meydana getirilen bir araştırma, Chivo Cüzdanını indirenlerin bir tek %20’sinin onu kullanmaya devam ettiğini buldu. Araştırmacılar, yasal ihale statüsüne haiz olmasına karşın, BTC’nin bir değişiklik aracı olarak yaygın olarak kullanıldığına dair bir kanıt bulunmadığı sonucuna vardı.

Zeyala süre alır dedi

Ağır gerçekleşmemiş kayıplara ve nakite bağlı kalmaya emin bir nüfusa karşın, Zelaya, bilhassa plan bir millet devletin mali sistemini alt üst ederken, işlerin süre alacağını ima ederek “yoksul yatağa gidip milyonerleri uyandıramayız” dedi.

Bu amaçla Zelaya, Bitcoin deneyini genel olarak yeni teknolojilere benzetti. Bunda, ilk tepki daima şüpheciliktir, sadece zaman içinde yeni teknoloji kabul edilir.

“Yeni teknolojiler, insanların önceki yıllarda internet sayfaları ve dijital iş benzer biçimde şeylerden iyi mi korktuklarını gösterdi, sadece süre içinde gerçekliğin kendini dayattığı yayınlandı.”

Spesifiklere dalmadan Zeyala, insanların yeni teknolojilerin eski iş yapma yöntemine nazaran yarar sağladığını fark ettiklerinde kabulün geldiğini öne sürdü. Bu senaryonun Bitcoin’i yasal ihale olarak da oynayacağından güvenilir.

“Bu yüzden, bu geçişi yapmanın yaşamsal bulunduğunu düşünüyorum ve El Salvador’a yarar sağlayabilecek finansal yenilikleri takip etmememiz yanlış olur.”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir