El Salvador’un ABD Büyükelçisi, toplumsal düşüşün tersine çevrilmesiyle Bitcoin’e kredi verdi

Yakın tarihindeki bir tweet’te El Salvador’un ABD Büyükelçisi Milena Mayorga, ülkenin toplumsal servette bir geri dönüş yaşadığını söylemiş oldu. Hemen sonra bunu gelişmiş “güvenlik önlemleri” ve Bitcoin’e bağladı.

“Bizi on senelerdir yoksulluğa sürükleyen vebadan kurtuluyoruz.”

Bitcoin finansaldan daha fazlasıdır

Orta ABD ülkesi, Bitcoin’i yasal ihale icra eden ilk egemen ülke olarak 7 Eylül 2021’de tarih yazdı.

IMF ve Dünya Bankası da dahil olmak suretiyle bir takım eleştiriye karşın, Başkan Bukele çizgiyi korudu ve “Bitcoin deneyini” desteklemeye devam etti.

Yasal ihale kanununun yasalaşmasından bu yana BTC, değerinin ortalama %60’ını yitirdi. Ve averaj 45.000 dolarlık bir satın alma fiyatıyla El Salvador, ortalama 56,4 milyon dolar düştü ve eleştirmenlere hareketi eleştirmek için daha çok yakıt verdi, bilhassa fonlar kamu kasasından geldiğinden.

Buna cevap olarak El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, planın yolunda bulunduğunu, sadece insanların bir gecede netice beklememesi icap ettiğini söylemiş oldu. Teknoloji kabul edildiğinde şüphecilerin tersine döneceğine inanıyor.

Bitcoin deneyinin arkasından turistler El Salvador’a akın ediyor. Gezim Bakanlığı’na nazaran, 2022’nin ilk yarısında ziyaretçi sayısı 1,1 milyon olarak geldi – 2021’in tamamında ziyaret edilen 1,2 milyonun bir tek birazcık altında.

Gezim toplumsal yenilenmeyi teşvik ediyor

Mayorga’nın son tweetine, 2022’nin ilk beş ayında kazanç için en iyi performans gösteren gezinsel bölgeleri gösteren Birleşmiş Milletler Dünya Gezim Örgütü tablosu birlikte rol aldı.

El Salvador, 2019 rakamlarına nazaran gezim gelirlerinde +%6 artış kaydederek listelenen on beş ülke içinde on üçüncü sırada yer aldı.

Kaynak: Twitter.com’da @MilenaMayorga

ABD Büyükelçisi, bu verilerin El Salvador’un toplumsal gerileme mevzusunda köşeyi döndüğünün kanıtı bulunduğunu söylemiş oldu. Ayrıca “ekonomik özgürlüğü de elde etmek”.

“El Salvador nihayet kabahat ve haraçtan gerçek bağımsızlığa ulaşırken bununla birlikte ekonomik özgürlüğe de kavuşuyor.”

Mayorga’ya nazaran, geri dönüşteki mühim faktörler daha iyi güvenlik önlemleri, Bitcoin ve El Salvador’un El Zonte, El Tunco ve Las Floras’taki sayısız sörf noktalarını destekleyen Surf City projesiydi.

#bitcoin ve @surfcity projesi ile beraber güvenlik önlemlerimiz, ulusal ve internasyonal turizmin devamlı büyümesine izin verdi.

Kaynak 👉🏻 @UNWTO https://t.co/UKLD8vq5nU

— Milena Mayorga (@MilenaMayorga) 18 Ağustos 2022

Bitcoin Magazine’e nazaran, ülke 2019’a kıyasla bu yıl turizmden 99 milyon dolar daha çok kazanma yolunda aşama kaydediyor – bu, mevcut gerçekleşmemiş BTC kaybının neredeyse iki katı.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir