Elliptic, Yasadışı Fonları İzlemek için Kripto-Köprü Tarama Aracını Sunuyor

Blockchain sleuthing şirketi Elliptic, birden fazla blok zincirinde kripto para birimi hareketini seyretmek ve taramak için yeni bir risk analizi aracı başlattı.

2013 senesinde kurulan Londra merkezli Elliptic, kripto para işletmelerinin ve finans kurumlarının AML (Kara Para Aklamayı Önleme), CTF (Terörle Savaşım Finansmanı) ve uyumluluk uyum yükümlülüklerini yerine getirmelerine destek oluyor.

Kullanıcılar bir köprü kullanarak kripto para birimini bir blok zincirinden diğerine taşırsa, Elliptic’in Bütünsel Taraması kullanılarak süratli ve geniş ölçekte izlenebilir.

Decrypt, desteklenen blok zincirleri hakkında yorumlar için Elliptic’e ulaştı.

Kripto köprülerini seyretmek için eliptik

Kripto köprülerine meydana getirilen saldırılar bu yıl bilgisayar korsanları için bir nimet oldu.

Immunefi’nin verilerine nazaran, 2022’nin ikinci çeyreğinde Web3 ekosisteminde ortalama 670,69 milyon dolar değerinde fon çalındı.

Başka bir blockchain analitik şirketi olan Chainalyis, zincirler arası köprülerin tek başına ortalama 2 milyar dolarlık çalıntı fon oluşturduğunu tahmin ediyor.

Elliptic’e nazaran, çalınan bu kripto varlıkları hemen sonra çoğu zaman zincirler arası DeFi ürünleri (köprüler ve merkezi olmayan borsalar dahil) ve yaptırımlardan kaçınmak için karıştırıcı hizmetler vesilesiyle aklanıyor.

Böylece Bütünsel Tarama, bu aklama faaliyetlerinin daha verimli bir halde taranmasını ve izlenmesini sağlar. Zincirler arası faaliyetler yürüten çeşitli kripto işletmeleri ve finans kurumları da uyumlu kalmak için Elliptic’in yeni ürününü kullanabilir.

Elliptic CEO’su Simone Maini, “Elliptic’in yeni Bütünsel Tarama yaklaşımı, kripto uyumluluk ekiplerinin bu hedefe ulaşmasını ve bu hedefi aşmasını ve risk maruziyetlerinin tam olarak nerede bulunduğunu bilmelerini sağlayarak blok zinciri analitiğinde yeni bir standart sunuyor” dedi. “Bu, kurumların daha iyi kararları daha süratli alabilecekleri anlamına geliyor.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir