Elon Musk, Tesla Hisselerini Ortalama 7 Milyar Dolar Değerinde Satıyor — Twitter Anlaşması Başarısız Olursa TSLA Hisselerini Geri Almayı Planlıyor – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Elon Musk, ortalama 7 milyar dolar değerinde ortalama 8 milyon Tesla hissesi sattı. Tesla CEO’su, Twitter’ın toplumsal medya platformunu satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmayı kapatmaya zorlaması durumunda “Tesla hissesinin acil satışından kaçınmak önemlidir” dedi.

Elon Musk, Ortalama 8 Milyon TSLA Hissesi Sattı

Salı gecesi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) meydana getirilen bir dosyaya bakılırsa Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk Tesla’nın (Nasdaq: TSLA) 7.924.107 hissesini sattı. İşlemler 5, 8 ve 9 Ağustos’ta gerçekleşti. Yazının yazıldığı sırada satışlar 6,86 milyar dolardı.

Musk, Twitter’da bir Tesla yatırımcısının tweetine cevap olarak Tesla hissesini sattığını doğruladı. Milyarder şunları ekledi: “Twitter’ın bu anlaşmayı kapatmaya zorlaması *ve* bazı özsermaye ortaklarının bu anlaşmayı gerçekleştirememesi (ümit ederim ihtimaller içinde değildir) durumunda, Tesla hisselerinin acil satışından kaçınmak önemlidir.”

Musk, Twitter anlaşmasının kapanmaması halinde yine Tesla hissesi alacağını da söylemiş oldu.

Mayıs ayında milyarder, Twitter’ı satın almak için Sequoia Capital Fund, Binance, AH Capital Management (aka Andreessen Horowitz, a16z) ve Fidelity dahil olmak suretiyle 18 şirketten fon sağladığını deklare etti.

Musk, Tesla hisselerini sık sık satmaz. Son olarak işlemlerden ilkin, Nisan ayında bir seferde ortalama 8,5 milyar dolar değerinde 9,6 milyon Tesla hissesi sattı. Satıştan sonrasında Tesla ve Spacex patronu 28 Nisan’da “Başka TSLA satışı planlanmadığını” tweetledi.

Musk, Nisan ayında Twitter Inc.’i ortalama 44 milyar dolara satın almak için bir teklifte bulunmuş oldu. Sadece milyarder, “Twitter’ın bu anlaşmanın birçok hükmünü esaslı şekilde ihlal ettiğini” iddia ederek anlaşmayı Temmuz ayı başlarında resmen feshetti.

Twitter, Musk’ı anlaşmayı sürdürmeye zorlamak için dava açtı. Tesla CEO’su, toplumsal medya devini dolandırıcılıkla suçlayarak Twitter’a karşı dava açtı. Anlaşmazlığın merkezinde, Twitter’ın günlük kullanıcılarının yalnızca %5’inden azının düzmece yada spam hesaplar olduğu iddiası içeriyor. Musk aynı fikirde değildi ve Twitter CEO’su Parag Agrawal’ı platformun bot ve spam kullanıcıları hakkında halka açık bir münakaşaya çağrı etti.

Musk, Twitter anlaşması gerçekleşmezse kendi toplumsal platformunu oluşturmayı düşünüp düşünmediğini soran bir tweet’e cevap olarak, “X.com” yazdı.

Elon Musk’ın ortalama 8 milyon Tesla hissesi satması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir