Elon Musk, Twitter’ın CEO’suna Düzmece Hesaplar ve Spam Botlar Mevzusunda Kamuoyu Tartışmasına Meydan Okuyor – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk, Twitter’ın CEO’sunu platformun düzmece hesapları ve spam botları hakkında halka açık bir münakaşaya çağrı etti. Musk tarafınca kısa sürede meydana getirilen bir anket, ortalama %65’inin günlük Twitter kullanıcılarının %5’inden daha azının düzmece yada spam olduğuna inanmadığını gösterdi.

Musk, Twitter CEO’sunu Kamusal Münakaşaya Meydan Okuyor

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal’ı Twitter’da düzmece ve spam hesaplar hakkında halka açık bir münakaşaya çağrı etti. Musk, Cumartesi günü “Twitter’ın günlük %5’ten daha azca düzmece yada spam kullanıcıya haiz bulunduğunu halka kanıtlamasına izin verin” diye yazdı.

Twitter’daki spam ve düzmece hesapların yüzdesi, Tesla CEO’sunun toplumsal medya platformunu satın almak için 44 milyar dolarlık teklifini sonlandırmasında mühim oldu.

Twitter, satın alma anlaşmasını gerçekleştirmeye zorlamak için Musk’a dava açtı. Spacex patronu hemen sonra Twitter’ı dolandırıcılıkla suçlayarak bir karşı dava açtı.

Musk’ın Düzmece/Spam Kullanıcılarıyla İlgili Twitter Anketi

Musk, Cumartesi günü 24 saatlik bir Twitter anketi düzenledi ve 103 milyon takipçisine günlük Twitter kullanıcılarının %5’inden daha azının düzmece yada spam bulunduğunu düşündüklerini sordu. Toplam 822.766 oy sayıldı: %64,9’u “hayır”ı seçti.

Twitter, günlük kullanıcılarının %5’inden daha azının düzmece yada spam hesaplar bulunduğunu iddia ederken, Musk aynı fikirde değildi ve kendi analizini yapmak için toplumsal medya devinden veri toplamaya çalışıyordu ve başarı göstermiş olamadı.

Musk şunları söylemiş oldu: “Tüm göstergeler, Twitter’ın mDAU’larına ilişkin kamuya açıklamalarının birçoğunun ya yanlış ya da maddi olarak yanıltıcı bulunduğunu gösteriyor… Rapor edilen mDAU sayısına dahil edilen yanlış ve spam hesapların oranı, %5’ten oldukca daha yüksek.”

Twitter, mDAU’ları (para kazanılabilen günlük etken kullanıcılar) “Twitter.com yada Twitter uygulamaları vesilesiyle herhangi bir günde giriş meydana getiren ve Twitter’a erişen ve reklam gösterebilen kullanıcılar” olarak tanımlar. Twitter’ın açıklamaları içinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılanlar da dahildir.

‘Maddi Olarak Yanlış’ SEC Dosyalamaları

Musk, Twitter’ın kendisine güncel olmayan veriler sağladığını, düzmece bir veri seti sunduğunu ve peşinden fena niyetli hesapları esasen askıya aldıkları temiz bir veri seti sağladığını iddia ediyor.

Tesla CEO’su Cumartesi günü tweet attı:

Twitter, 100 hesabı örnekleme yöntemini ve gerçek olduklarının iyi mi doğrulandığını basitçe sağlarsa, antak kalma orijinal şartlarda devam etmelidir. Sadece, SEC başvurularının maddi olarak yanlış olduğu ortaya çıkarsa, olmamalıdır.

Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasını imzaladıktan üç gün sonrasında, toplumsal medya şirketinin 2021 10-K’daki mDAU rakamlarının yanlış bulunduğunu ve Twitter’ın mDAU’yu 1,9 milyona kadar aştığını tekrardan ifade ettiğini ve kamuya açıkladığını karşı davasında detaylandırdı. her çeyrekte.”

Twitter günlük kullanıcılarının %5’inden daha azının düzmece yada spam olduğuna inanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, lev radin

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir