Elon Musk, Yargıçtan 258 Milyar Dolarlık Dogecoin Davasını Reddetmesini İstedi – DOGE’ye Tweet Desteği Yasadışı Olmadığında Israr Ediyor – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Tesla ve Twitter CEO’su Elon Musk, ABD’li bir yargıçtan dogecoin yatırımcıları tarafınca kendisine karşı oluşturulan 258 milyar dolarlık davayı reddetmesini istedi. Milyarderin, meme kripto para birimi dogecoin’i tanıtmak için bir piramit planı yürüttüğünü iddia ettiler. Musk’ın avukatı, “Ortalama 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine haiz olmaya devam eden meşru bir kripto para birimi hakkında tweet atma mevzusunda yasa dışı hiçbir şey yok” dedi.

Elon Musk, Mahkemenin Dogecoin Yatırımcılarının Davasını Reddetmesini İstiyor

Tesla ve Twitter’ın CEO’su Elon Musk, Cuma günü ABD’li bir yargıçtan, mem kripto para birimi dogecoin’i (DOGE) tanıtmak için bir piramit planı yürüttüğü iddiasıyla oluşturulan 258 milyar dolarlık davayı reddetmesini istedi. ABD New York Cenup Bölgesi Bölge Mahkemesinde oluşturulan Johnson ve ötekiler ile Musk ve ötekiler arasındaki davalarda, Musk ve şirketleri Tesla ve Spacex’in “yanlış ve yanıltıcı bir halde dogecoinin meşru bir yatırım bulunduğunu iddia etmiş olduğu iddia ediliyor. hiçbir kıymeti yoktur.”

Cuma günü meydana getirilen resmi bir talepte, Musk’ın hukuk ekibi, dogecoin yatırımcıları tarafınca getirilen argümanı, Musk’ın kripto para birimi hakkında “zararsız ve çoğu zaman aptalca tweet’leri” ile ilgili “düşsel bir kurgu emek harcaması” olarak nitelendirdi. Yatırımcıların, Musk’ın kimseyi iyi mi dolandırdığını yada hangi riskleri gizlediğini netleştirmediğini savundular. Ek olarak Tesla CEO’sunun “Dogecoin Rulz” ve “yüksek yok, düşük yok, bir tek Doge” şeklinde yorumlarının bir dolandırıcılık iddiasını desteklemek için oldukça belirsiz bulunduğunu savundular.

Musk’ın avukatları detaylı bir şekilde şunları söylemiş oldu:

Ortalama 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine haiz olmaya devam eden meşru bir kripto para birimi hakkında gülünç resimler yada destek sözleri tweet atmanın yasa dışı hiçbir yanı yok… Bu mahkeme, davacıların fantezilerine bir son vermeli ve şikayeti reddetmelidir.

Musk’ın hukuk ekibi, DOGE yatırımcılarının dogecoinin menkul kıymet olarak sınıflandırılma kriterlerini karşıladığı iddiasına da itiraz etti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, birkaç röportajında ​​bitcoin hariç tüm kripto paraların menkul kıymet bulunduğunu söylerken, birçok şahıs onun görüşünün yasa olmadığını savundu.

Bununla beraber, dogecoin yatırımcılarını temsil eden avukat Evan Spencer, bir e-postada şunları söylemiş oldu: “Davamızın başarı göstermiş olacağından her zamankinden daha eminiz.”

Yatırımcılara nazaran Musk, kasıtlı olarak dogecoinin kıymetini iki yıl içinde %36.000’in üstünde artırdı, sadece sonrasında çökmesine izin verdi. Musk, kripto para biriminin herhangi bir değerden yoksun bulunduğunun bilincinde olmasına karşın, öteki dogecoin yatırımcıları katkıda bulunurken, bunun Musk için milyarlarca dolar karla sonuçlandığını savundular. Ek olarak yatırımcılar, Musk’ın düşsel bir finans uzmanını canlandırdığı ve dogecoin’den “koşuşturma” olarak bahsetmiş olduğu Saturday Night Live’daki görüntüsüne atıfta bulunmuş oldu.

Davalara karşın Tesla ve Twitter patronu, DOGE’u satın almaya ve desteklemeye devam edeceğini doğruladı. Musk, dogecoin topluluğunda Dogefather olarak bilinir. Elektrikli otomobil şirketi Tesla, bazı mallar için meme kripto para birimini kabul ediyor ve bu senenin başlarında, fast food zinciri dogecoin ödemelerini kabul ederse televizyonda bir McDonald’s Happy Meal yiyeceğini tekrardan teyit etti.

Sizce yargıç, Gegecoin yatırımcılarının Elon Musk aleyhindeki do argümanını reddetmeli mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir