En iyi 10 DeFi coin’i %60’a kadar yükselirken, DeFi Summer hitabı hız kazanmıştır

Bitcoin fiyatındaki artışın arkasından, Perşembe günü tüm DeFi projeleri yükseliyor.

Bitcoin, Çarşamba günü FOMC toplantısının ve Perşembe günkü teknik durgunluk haberlerinin arkasından %15 terfi etti. Sadece, DeFi sektörü en mühim kazanımları görüyor.

CryptoSlate vasıtasıyla DeFi kriptoları

CryptoSlate tarafınca izlenen ilk 10 DeFi parasından bir tek ThorChain son yedi gün içinde düştü. Tüm madeni paralar ve jetonlar son 24 saat içinde %10 ila 56 içinde arttı.

Solana tabanlı büyük bir DeFi protokolü olan Solend, izinsiz havuzların 2022’de bir DeFi Yaz başlatabileceğini düşünüyor benzer biçimde görünüyor.

İzinsiz Havuzlar nedir ve niçin yeni bir DeFi yazını başlatma potansiyeline sahipler?

1/ pic.twitter.com/2QbcMpA6xD

— 🙏🚫 Solend (işe alıyoruz!) (@solendprotocol) 19 Temmuz 2022

Protokol, “İzinsiz Havuzlar, her insanın başlatabileceği yalıtılmış havuzlardır. Bu, uzun kuyruklu varlıkların listelenmesine izin verir. İzinsiz Havuzlar, ücretleri içerik oluşturucuyla paylaşarak kullanıcılar için yeni bir gelir akışı sağlıyor.”

Hashgraph projesinin arkasındaki şirket olan Hedera, güneş gözlüklerinin DeFi yazları süresince yatırımcıları korumak için olduğuna inanıyor.

☀️Pekala #HBARbarians – @Hedera’nın #DeFi #NFT Yazını kutlamak ve görkemli topluluğumuzu sıcaktan birazcık korumak için 10 çift Hedera SĦades veriyoruz! Kazanma şansı elde etmek için aşağıdaki Q’larla bilginizi kontrol edin – pic.twitter.com/rZGiZczRpt’nin sonunda @ bağlantısını gönderin

— Hedera (@hedera) 22 Temmuz 2022

DeFi analisti LilMoonLambo dokuz gün ilkin DeFi yazının çoktan başladığını ve “oldukca azca kişinin bunu fark ettiğini” tweetledi.

DeFi yaz şu anda yine oluyor.

Oldukca azı bunun farkına varır.

— LilMoonLambo (@LilMoonLambo) 19 Temmuz 2022

Ağustos ayına girerken batı yarımküre için daha sıcak havalar ve Perşembe günü Ethereum için mahalli en yüksek 1.700 $ ile, hopiuma tutulmak kolay olabilir. Son boğa koşusunun başlangıcını belirleyen 2020 DeFi yazı, bugün yaşadığımızdan oldukca değişik bir dünyada gerçekleşti.

2022’nin ilk iki çeyreği, ABD’de teknik bir durgunluk bulunduğunu ve öteki mühim ekonomilerin de benzer zorluklardan geçtiğini ortaya koydu. Ukrayna’da hala harp sürüyor ve tedarik zinciri problemi hemen hemen bitmedi.

Sadece Business Insider tarafınca gösterilen bir gösterge, tedarik zinciri üstündeki baskının azalmakta olabileceğini gösteriyor. 2021’in sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonrasında, 2022’nin başından bu yana baskı düşüyor. Mal tedarikiyle ilgili problemler ortadan kalkarsa, paranın hızı artmalı, böylece küresel ekonominin öteki bölümlerinden gelen stres ortadan kaldırılmalıdır.

Kaynak: Business Insider

St. Louis FED’in bu grafiğinin de ortaya koyduğu benzer biçimde, paranın hızı nihayet arttı, doğrusu ekonomide GSYİH’ye kıyasla daha çok para harcanıyor. M1 para hızı, “üç aylık nominal GSYİH’nın (GSYİH) M1 para stokunun üç aylık averajına oranı olarak hesaplanır.”

Kaynak: FRED

DeFi Yaz, Temmuz ve Eylül ayları içinde, DeFi jetonlarının önceki seviyelere geri dönmeden ilkin pompalandığı birkaç sıcak gün olarak tanımlanmamalıdır. Mevcut ralliyi DeFi Yaz olarak adlandırmak için inanılmaz derecede erken. Bununla beraber, Ethereum bu Eylül ayında The Merge’e doğru ilerlerken, DeFi sektörü şüphesiz izlenecek bir sektör olabilir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir