Enflasyon ihtiyatlıyı cezalandırırken Bitcoin gelecek için ümit veriyor: Jordan Peterson

Tutum kabiliyeti, öz-düzenleme ve gelecek için planlama için mühim bir araçtır, sadece enflasyon denetim edilemez hale ulaştığında, hazzı ertelemek için çaba sarf edenler seçimlerinden dolayı cezalandırılırlar. Öte taraftan, klinik psikolog Dr. Jordan Peterson’a nazaran Bitcoin (BTC) tam tersini yapıyor.

What is Money? adlı gösteride Peterson, para hakkında konuşmak ve itibari para enflasyonunun anlık hazlardan vazgeçen insanoğlu üstündeki etkilerini ve Bitcoin’in gelecek için iyi mi ümit verdiğini tartışmak için Bitcoin girişimcisi Robert Breedlove’a katıldı.

Peterson’a nazaran hiperenflasyon, sabırla işe koyulan ve gelecek için para biriktirenlere zarar veriyor. Bu insanları “toplumumuzun temel direkleri” olarak tanımladı ve Peterson, bu insanların medeniyetin güvenliği ve hayatta kalması için yaşamsal ehemmiyet taşıdığını savundu. Bunu deklare etti:

“İnsanları geleceğe birazcık inanç duymaya ve hazzı ertelemeyi etik açıdan övgüye kıymet ve akıllı hale getiren kararlar almaya teşvik etmek istiyorsunuz. Enflasyon bu insanlara zarar veriyor.”

Peterson, enflasyonun piyasayı çarpıtması ile Bitcoin ile ilgilenmesini elde eden şeylerden birinin bu şekilde bir çarpıtma yada müdahalenin olmaması bulunduğunu altını çizdi. Psikoloğa nazaran, kripto para birimi özgür piyasayı mümkün kılıyor.

Psikoloğa nazaran BTC, toplumun geleceğin ufku olarak tanımladığı şeye uyum sağlamasını sağlayacak bir aygıt olabilir. “Haiz olduğumuz tek kanlı aygıt bu. Merkezi planlamacıların yöneteceğini düşünmüyorsanız. İyi şanslar. Bu bir tek olmayacak” dedi.

İlgili: Bitcoin 2022: Thiel, Buffett’e ‘sosyopatik’ diyor, Meksikalı milyarder BTC’de %60’a haiz

Peterson, parasız konuşma sorunları sebebiyle Patreon abonelik platformundan ayrıldıktan sonrasında BTC bağışlarını kabul etmeye başladığında 2019’da Bitcoin’e daldı. 12 Yaşam Kuralı yazarı ek olarak 2021’den beri Bitcoin’i anlamaya çalışıyor, BTC savunucularını podcast’ine çağrı ediyor ve kripto para birimi hakkında daha çok şey keşfediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir