ENS Alan Kayıtları Geçen Ay Hızla Arttı, Oluşturulan Toplam İsimler 2 Milyona Yakın – Bitcoin Haberleri

Ethereum Ad Hizmeti (ENS) alan adlarının sayısı, bugüne dek 1.888.209 ENS adı Ethereum blok zincirine kazındığı için iki milyona yaklaşıyor. Proje kısa süre ilkin, Temmuz ayının, ay süresince ortalama 2.48 milyon dolar değerinde 5.400 eter puan alarak gelirdeki en büyük aylık artışı gördüğünü detaylandırdı.

ENS Kayıtları Geçen Ay Ethereum Blockchain’e Kazınmış 378K İsimle Arttı

ENS adları bu hafta iki milyona yaklaşıyor, zira kayıtlar birkaç ay süresince istikrarlı bir halde arttı. Dune Analytics’ten alınan veriler, Şubat ayındaki 67.095 ENS kaydından sonrasında, bir sonraki ay sayının 85.272 ENS kaydına ulaştığını gösteriyor.

May, bundan önceki aya bakılırsa 365,652 kayıt yada %328 daha yüksek olan mühim bir artış görmüş oldu. İstatistikler, o ay 122.327 ismin kaydedildiğini gösterdiğinden, Haziran ayında ENS kayıtlarının sayısı fazlaca daha düşüktü. Sadece Temmuz, 31 gün süresince 378.804 ENS kaydı kaydedildiği için tamamen değişik bir hikayeydi.

Ayın ilk gününde, Ethereum blok zincirine 1.86 milyon isim kaydedildi ve bugün 1.888.209 ENS adı zincire kazındı. Resmi ENS Twitter hesabı, Temmuz ayının dönüm noktaları hakkında tweet attı ve projenin, tamamı projenin DAO’suna yönlendirilecek olan protokol gelirinde 6.8 milyon dolar gördüğünü kaydetti.

Dune Analytics’in metriklerine bakılırsa 3 Ağustos 2022 itibarıyla oluşturulan toplam ENS adları.

Resmi Twitter hesabına bakılırsa, protokol 5.400 ETH gelirini şimdiye kadarki “en yüksek” ay olarak görmüş oldu. ENS alan adları, İnternet’in Alan Adı Hizmetine (DNS) benzer, sadece projenin mimarisi, Ethereum blok zincirinin üstüne inşa edilmiş genişletilebilir bir adlandırma sistemi ekler. DNS benzer biçimde, Ethereum Ad Hizmeti de noktalarla ayrılmış hiyerarşik adlar (tesir alanları) kullanır ve sahipler de alt tesir alanlarından yararlanabilir.

ENS adları ek olarak bir Ethereum adresi ve öteki kripto para birimi adresleri olarak da işlev görebilir, sadece uzun bir alfasayısal karakter dizisi yerine bob.eth benzer biçimde makine tarafınca okunabilen bir ad olabilir. Bonfida’nın Solana Ad Hizmeti benzer biçimde alternatif zincirlerde ad hizmetleri yürüten başka blok zinciri projeleri de var ve Terra bir zamanlar Terra blok zinciri projesi patlamadan ilkin TNS adlı popüler bir ad hizmeti platformuna sahipti.

ENS Yönetişim Simgesi, Madeni Paranın Fiyatı Yüksek Olduğundan Bu yana %80 Düştü, Proje ENS DAO Tüzüğü’nün 50 Sınırı olan Üretim Kapaklı Kopyasını Basıyor

ENS ek olarak, yönetişim kararları için merkezi olmayan bir özerk organizasyona (DAO) ve şu anda birim başına 16.24 $ karşılığında el değiştiren mahalli bir ekosistem belirtecine haizdir. Kripto token ethereum ad hizmeti (ENS), dolaşımda ortalama 25,78 milyon ENS coin arzına haizdir. ENS, mevcut 13.000’den fazla kripto varlığı içinde 114. sırada ve ortalama 418.30 milyon dolarlık bir piyasa değerine haiz.

ENS son 24 saat içinde %9 kazanırken, kripto varlığı, tokenin dokuz ay ilkin 11 Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek fiyatından bu yana %80 düştü. O vakit, ENS birim başına 83.40 dolar ve Haziran’da el değiştirdi. 14 Ocak 2022’de ENS, madeni para başına 7,45 dolarla tüm zamanların en düşük seviyesini görmüş oldu.

Intotheblock.com tarafınca desteklenen istatistikler, büyük ENS token sahiplerinin konsantrasyonunun, bitcoin’in (BTC) %10’luk büyük sahiplerinin konsantrasyonuna kıyasla %86 bulunduğunu gösteriyor. Son yedi gün süresince, Ethereum blok zincirinde 100.000 doların üstünde 41.60 milyon dolar değerinde ENS işlemi kaydedildi. Cryptocompare.com’dan alınan veriler, 3 Ağustos’ta ENS işlemlerinin %79’unu stabilcoin komuta etmiş olduğu için ENS ile en büyük tecim çiftinin tether (USDT) bulunduğunu gösteriyor.

ENS DAO tüzüğü gösterildi ve ekip, merkezi olmayan özerk kuruluşun tüzüğünün 50 sınırı olan sayıda fizyolojik kopyasını yapmış oldu.

USDT’yi %7,94 ile BUSD, %5,09 ile USD, %2,37 ile USDC, %1,90 ile TRY ve tüm ENS takaslarının %1,54’ünü yakalayan BTC takip ediyor. ENS, Mayıs ayında ENS kayıtlarında mühim bir artış görürken, Temmuz ayında kaydedilen artış, Ethereum’un averaj ve medyan boyutlu veri ücretleri ayların en düşük seviyesi olduğundan kayıt ücretlerini mühim seviyede düşürdü.

ENS, dijital olarak ücretsiz bir şekilde sunulan 48.823 imza sahibiyle DAO tüzüğünü yayınladı ve proje, 50 tane sınırı olan sayıda, slipcaseed kopyadan oluşan bir set bastı.

Bu hikayedeki etiketler

2022, blockchain alanı, kripto verileri, Kripto pazarları, kripto para adresleri, DAO, merkezi olmayan özerk organizasyon, alan, alan adı, ENS, ENS DAO, ENS DAO Anayasası, ENS alanı, ENS Governance Token, ethereum adresi, Ethereum Name Service, Temmuz, makine tarafınca okunabilir ad, Piyasalar, Mayıs, metrikler, İstatistikler

Bugün 1,88 milyon kayıtla 2 milyona yaklaşan ENS projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Dune Analytics,

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir