ENS oluşturulan 2 milyon isme ulaştı

Ethereum Ad Hizmeti (ENS), basılan 2 milyon “.ETH” adresinin dönüm noktasına ulaştı. Dönüm noktası, hizmetin 1 milyon adrese ulaşmasından yalnız üç buçuk ay sonrasında geliyor.

ENS adresleri, kullananların “.ETH” ile biten, insan tarafınca okunabilen bir alan adını cüzdanlarına bağlamasına olanak tanır. “beer.eth” şeklinde alanlar, QR kodlarına yada hatırlanması zor genel adreslere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak uyumlu zincirlerde kripto göndermek için kullanılabilir. Kullanıcılar, ens.domains vasıtasıyla 0.003ETH karşılığında bir NFT satın alabilir ve bu NFT sonrasında takas edilebilir yada para yatırma adresi olarak işlev görmesi için bir cüzdana bağlanabilir.

2 milyon ENS adı oluşturuldu!! 🎉

1 milyon isme ulaşmak 5 yıl sürdü
sonrasında 2 milyon isme ulaşmak için 3.5 ay

ve biz daha yeni başlıyoruz 🚀 pic.twitter.com/BFPUmjqzhB

– ens.eth (@ensdomains) 17 Ağustos 2022

Nansen’den alınan verilere gore, satışların %92’si ENS Registrar Controller’dan geliyor ve %7,5’i OpenSea’de satılıyor. Pek oldukça adres Şubat 2020’de basıldı ve birkaç cüzdan on binlerce adres bastı.

0108888. eth ve devaney.eth, 12 Şubat 2020’ye kadar aralarında 77.5 bin adres bastı. Sadece, Şubat 2022’den bu yana tutulan ENS adreslerinde bir düşüş olduğundan her iki cüzdan da adreslerin süresinin dolmasına izin veriyor.

Adres başına 0,0017ETH’de (orijinal darphane fiyatı), 77,5 bin adresi basmanın toplam maliyeti, Şubat 2020’den itibaren Ethereum fiyatı kullanılarak 131 ETH yada 23.846 ABD Doları olarak hesaplanıyor. Her cüzdan için Etherscan verilerini incelediğimizde, bu adreslerden hiçbiri görünmüyor. asla satıldı.

Kaynak: Nansen

2020’nin başlarındaki oldukça büyük darphanelerin yanı sıra, 500 bin benzersiz adrese haiz geniş bir ENS adresi dağılımı olmuştur. Ek olarak, adreslerin %60’ından fazlası 90 günden fazla bir süredir taşınmadı, bu da sahiplerinin premium adresleri HODLing yada bir cüzdan adresine bağlanarak NFT’lerin faydasından yararlandığını gösteriyor.

Nansen’den alınan verilere gore, ENS adres sahiplerinin kabaca %70’i başka NFT’ye haiz değil. Bir çok ENS sahibi bu yüzden daha geniş NFT pazarı ile etkileşime girmemektedir. OpenSea ve LookRare şeklinde platformlarda izlenirken, ENS hacmi NFT pazarı ile ilişkili değildir.

Kaynak: Nansen

Nansen tarafınca izlenen bir başka istatistik, belirli bir NFT projesinde “akıllı para” akışıdır. Yüksek net kıymet, yüksek hacim yada malum bir kurumsal varlık olarak etiketlenen cüzdanlar tarafınca tanımlanan akıllı para, ENS adreslerini Ekim 2021’de basmaya başladı. Akıllı para hacmi 2021’in sonlarından bu yana artıyor ve en mühim sayıya erken NFT benimseyenler haiz. adresleri.

Aşağıdaki tablo, cüzdanlarındaki NFT sayısına gore sıralanmış en iyi ENS adres sahiplerini göstermektedir. İlk satırda görüldüğü şeklinde, “.ETH” alan adları haiz olmaktan ziyade kiralandığından, yanık adresi 153k ENS adresini meblağ. Bir kullanıcı, belirli bir “.ETH” alanını kullanma haklarını bir yıldan başlayarak bir süre için satın alır.

Tüm NFT pazarlarındaki hacim Temmuz ayında terfi etti ve o zamandan beri günde 200 – 600 ETH hacmini korudu. Şu anda, bir ENS adresi için averaj satış fiyatı, mint fiyatının 20 katı olan 0,06 ETH’dir.

ENS adresleri, Ethereum, Bitcoin, Litecoin ve Doge dahil olmak suretiyle birden fazla blok zinciri için kullanılabilir. IPFS internet sayfalarını barındırmak ve web3 siteleri ve dApp’ler içinde kullanım için bir profil resmi eklemek için de kullanılabilir. Pek oldukça yatırımcı, marka ve ünlünün ENS çoğunluğuna katılmasıyla, önde gelen blockchain adlandırma hizmeti için gelecek parlak. NFT destek programı 2022’nin en büyük trendlerinden biridir ve hiçbir NFT’nin ENS’den daha büyük bir gerçek dünya faydası yoktur.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir