Erick Calderon: NFT Platform Sanat Blokları’nın Süratli Büyümesi ‘Mantıksız Hissedildi’

NFT sanat platformu Art Blocks, 2021 boğa koşusu esnasında platformda yaratılan üretken sanatın milyonlarca dolara satılan bireysel örnekleriyle öne çıktı.

Sadece Art Blocks yaratıcısı Erick Calderon, öteki adıyla Snowfro, Decrypt’in gm podcast’ine, platformun süratli büyümesinin “mantıksız bulunduğunu, sürdürülemez bulunduğunu” söylemiş oldu.

Kripto çöküşünün “insanlarla sanat hakkında rasyonel konuşmalar yapmamı fazlaca daha kolay hale getiren” “daha ​​sakin” koşullarla sonuçlandığını da sözlerine ekledi.

Calderon, platformun Eylül ve Ekim 2021’deki süratli yükselişi hakkında “Ruh sağlığı açısından bakıldığında, bir ekip olarak Art Blocks için sıhhatli değildi ve Art Blocks sanatçıları için de sıhhatli değildi.” Dedi. bir damla para kazanmak için, fakat bu aslına bakarsak daima sıhhatli değil, bilhassa de işin gerçek kıymetini sorguladığınızda.”

Son haftalarda, ayı piyasasına karşın Calderon, “Art Blocks bir nevi tekrardan canlanmaya başladı” dedi.

Bu da spekülasyonların yeniden başını döndürdüğünü görmüş oldu. Decrypt’e, “Seyahatlerimde ve ufak yankı odamızın haricinde Art Blocks’a kıymet katmak için modern sanat dünyasındaki insanlarla söyleşi ederken, konuşma yeniden spekülasyona dönüyor” dedi.

Calderon, “Spekülasyonla ilgili bir sorunumuz yok” diyerek süratli bir halde açıklığa kavuşturdu, sadece, “Burada bulunma nedenimizin bu olmadığını açıkça belirtmek istiyoruz. Bir sürü para kazandığında mutluyuz ve bir sürü para kaybettiğinde içimiz yanıyor – fakat bu şeyler aslına bakarsak gayemizin haricinde, doğrusu bu yeni filmimizde mükemmel sanatçılar tarafınca mükemmel sanatlara ev sahipliği yapmak. yol.”

NFT ayı piyasası işe alım

ayı piyasası, Art Blocks’un hırslarına zarar vermiş benzer biçimde görünmüyor; Calderon, Decrypt’e platformun işe alındığını, “Art Blocks’un büyümesini istiyoruz ve dönemin fazlaca mühim bulunduğunun farkındayız” dedi ve platformun kısa sürede bir sanat yönetmeni getirdiğini de sözlerine ekledi.

Tyler Hobbs’un Art Blocks eseri Fidenza #313, 2021’de 3,3 milyon dolar değerinde ETH’ye satıldı. Fotoğraf: Art Blocks

“Art Blocks’ta inanılmaz sanatçıların ortaya çıktığını gördük; bazılarının geleneksel sanat geçmişleri var, sadece birçoğu yaratıcı bir yanları bulunduğunu fark eden bilgisayar bilimcileri” dedi Calderon.

Yeni sanat yönetmeni, bu çömez sanatçıların kariyerlerini geliştirmelerine destek olacak, dedi. “Sanatçıları kariyerleriyle iyi mi başa çıkacakları mevzusunda eğitmek, eleştiriler almak, bir tek sanat projelerinde değil, sanat içerikli kariyerlerinde de onlara destek olacak geri bildirimler almak için yardım etmeliyiz.”

Calderon ek olarak Art Blocks’un mühendislik ekibini büyütmeyi planlıyor.

“Potansiyel olarak işe alma modunda olduğumuz için ne kadar talihli olduğumuzun fazlaca farkındayız” dedi ve boğa piyasasında işe alım icra eden şirketlerin kendilerini fazla germiş olabileceğini öne sürdü. “Aslına bakarsak bir boğa piyasası esnasında arkanıza yaslanıp ‘Bir sonraki ayı piyasasına kadar işe almıyoruz şundan dolayı insanoğlu maaş beklentilerinde mantıksız davranıyor’ deme lüksünüz yok. Şundan dolayı o süre geride kalırsın.”

Daha ilkin ekonomik döngülere şahit olan Calderon, boğa piyasaları esnasında “inanılmaz yetenekli insanların, bu kesintiler esnasında sürdürülemez hale gelen inanılmaz oranda para için işe alındığını” deklare etti. Bu da, bir gerileme esnasında, “potansiyel olarak on kişiyi bırakmak zorunda kalıyorsunuz, şundan dolayı bu bir süperstarı tutmak istiyorsunuz, şundan dolayı onlara fazlaca fazla para ödüyorsunuz. Tamam, peki, bir ihtimal o kişiye o denli para ödeyemem, şundan dolayı bu öteki insanoğlu aslına bakarsak düzgüsel bir yaşam sürüyorlar.”

Her neyse ki, bunun mevcut ekonomide “gelişen” Art Blocks için bir kaygı olmadığını söylemiş oldu. “Heyecanlıyız, şanslıyız ve bulunduğumuz konumda olduğumuz için kendimizi fazlaca ayrıcalıklı hissediyoruz.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir