Eski CFTC komiseri Jill Sommers, FTX ABD Türevleri kuruluna katıldı

ABD Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu’nda komisyon üyesi olarak vazife meydana getiren Jill Sommers, FTX ABD Türevleri yönetim kuruluna katıldı.

Perşembe günü meydana getirilen bir duyuruda, kripto borsası FTX ABD’nin türev kolu, Sommers’ın firmanın düzenleyici çabalarını artıracak benzer biçimde görünen bir hareketle son olarak yönetim kurulu üyesi bulunduğunu söylemiş oldu. Sommers, 2007’den 2013’e kadar eski Başkanlar Barack Obama ve George W. Bush yönetiminde CFTC komisyon üyesi olarak vazife yapmış oldu ve Chicago Tecim Borsası için düzenleyici işlerden görevli genel müdürdü.

Sommers’a nazaran, FTX ABD Türevleri “dünyanın en regüle edilmiş dijital varlık borsası” olmayı hedefliyor. Kurulun düzenleyicilerle yakın çalışacağını ve CFTC ve ABD hükümeti içindeki öteki kişilerle görüşmeler önereceğini söylemiş oldu.

FTX ABD Türevleri CEO’su Zach Dexter, “Jill’in türevler alanındaki varlıklı deneyimini eklemek, gelişen dijital varlık ekosistemi ve bunun daha geniş finansal piyasa yapısına entegrasyonundan geçerken yönetim kurulumuz için paha biçilmez bir kaynaktır” dedi.

Sommers’ın yönetim kuruluna eklenmesi, eski CFTC komisyon üyesi Mark Wetjen’in Kasım 2021’de FTX ABD’ye firmanın siyaset ve düzenleyici strateji başkanı olarak katılmasının arkasından geldi. 2011-2015 yılları aralığında komisyon üyesi ve 2014 senesinde başkan vekili olarak vazife meydana getiren Wetjen, daha ilkin yasama çabalarını desteklemişti. CFTC’nin yetkisini genişletmeye bağlı kripto borsası tarafınca. FTX US, takas odası lisansını aracılar olmadan marjlı kripto tabanlı ürünleri içerecek şekilde değiştirmeyi önerdi.

Eski CFTC komiseri ve eski meslektaşı Jill Sommers’ı FTX ABD Türevleri kuruluna çağrı etmekten coşku duyuyorum! Jill, FTX ekibine etkisinde bırakan bir yönetim ve siyaset deneyimi getiriyor ve onu yeniden direkt iş dostum olarak görmekten onur duyuyorum! https://t.co/AAjvOX0nFu

— Mark Wetjen (@MarkWetjen) 1 Eylül 2022

İlgili: FTX ve FTX US, satın almaların arkasından daha da fazla fon arıyor

Kurultay üyeleri, ister CFTC’nin ister Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun kapsamına girmesi anlamına gelsin, kripto teklifleri için düzenleyici netlik sağlamayı amaçlayan birkaç mevzuata haizdir. 3 Ağustos’ta, dört ABD’li yasa koyucu, kripto firmalarının emtialarla uğraşan finansal kurumlar için aynı standartların çoğuna uymasını mecburi kılarak CFTC’nin rolünü genişletmeyi öneren bir yasa tasarısı olan Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası’nı tanıttı. tecim uygulamaları ve riskler hakkında belirli açıklamalar yapmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir