Eski Goldman Sachs bankacısı Wall Street’in Bitcoin’i niçin yanlış anladığını açıklıyor

Goldman Sachs finans kurumunda eski bir varlık yöneticisi olan John Haar, Bitcoin için “eski finans” desteğinin olmamasının, kripto para biriminin zayıf bir halde anlaşılmasından kaynaklandığına inanıyor.

Haar’ın görüşleri, başlangıçta Bitcoin aracılık platformu Swan Bitcoin’in hususi müşterilerine gönderilen 14 Ağustos’taki bir makalede ifade edildi. Haar, Nisan 2022’de Swan Bitcoin’e Hususi Alan kişi Hizmetleri genel müdürü olarak katılmadan ilkin Wall Street varlık yönetimi devi Goldman Sachs’ta 13 yıl geçirdi.

Yazı, yalnızca “eski finans” alanındaki insanların Bitcoin’in (BTC) birincil ilkelerinden biri olarak görmüş olduğu şeyi anlamadıklarını değil, genel olarak sağlam para fikrinin onlar için kaybolduğunu ve bunun Haar’ın onları negatif görüşlere götürdüğünü açıklıyor. kripto hakkında.

“Birçok görüşmeden sonrasında, Bitcoin’in niçin iyi bir para olmadığı yada Bitcoin’in niçin başarı göstermiş olmayacağı mevzusunda iyi araştırılmış bir duruşu olan eski finansta insanoğlu var ise, onları bulamadığımı söyleyebilirim.”

Haar, geleneksel medyada bu mevzuda görmüş olduğu yutturmacaya dayanarak 2017 senesinde Bitcoin ile ilgilenmeye başladığını kaydetti.

Bitcoin’in zamanı ve temellerinin onu beraberce tartışmak için heyecanlandırdığına inanıyor ve Bitcoin’in “altının eksikliklerini iyileştirdiğini” de sözlerine ekledi.

Öte taraftan Haar, Wall Street’ten gelen olumsuzlukların Bitcoin ile ilgili araştırma eksikliğinden ve tarih anlayışından meydana gelen altı değişik nedenin sonucu bulunduğunu belirtiyor. Bitcoin sözlüğüne ve onun temel ilkelerine aşina olmanın “göz ürkütücü bir vazife” bulunduğunu kabul etti, sadece eski finanstaki insanların onları anlıyormuş şeklinde yaparak kendilerine hiçbir iyilik yapmadığını kabul etti.

“Belirli bir mevzuda bilgiliymiş şeklinde hareket etmek ve kişinin temel bilgisinden bağımsız olarak kuvvetli bir düşünce edinmek oldukça daha yaygındır – ve bu bilhassa yatırım yaşamına dokunan bir mevzu için geçerlidir.”

Ek olarak, merkezi hükümet planlaması yöntemiyle koşullandırmanın, genel olarak düşünce birliğini izleyen insanların, yalnızca gelişmiş ülkelerdeki uygulamasını düşünmenin ve statükoyu koruma arzusunun da katkıda bulunan faktörler olduğuna inanıyor. Haar, bu son dört yönün, halihazırda mevcut olan finansal sistemlerin savunmasında geride durmak için eski finans için bir kalkan görevi görmek için çeşitli şekillerde ortaklık yaptığını söylemiş oldu.

İlgili: Kripto odaklı girişim şirketi Dragonfly, hedge fonu satın aldı: Bloomberg

Haar, “Bu şeylerin doğası gereği fena bir şey yok” diye ekliyor, sadece bu davranışların, eski finans alanındaki kişilerin bağımsız düşünürler ve yeni teknolojiyi erken benimseyenler olmasını engellediğini belirtiyor.

Ek olarak, eski finans alanındaki kişilerin çoğu zaman kendi alanlarında oldukça uzmanlaştığına ve bu insanlara kendi dünyalarının tünel vizyonunu verme eğiliminde bulunduğunu öne sürdüğüne dikkat çekti.

“Finansal hizmetler sektörünün kendi köşelerinin özelliklerini bilerek geçimlerini sağlıyorlar. Sistemin temellerini incelemeleri için oldukça azca teşvik var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir