ETH 1.800 Doların Üstünde 2 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Cuma günkü ziraat dışı maaş bordroları raporunun arkasından kripto tutarları çoğunlukla yükseldikçe, Ethereum Pazartesi günü iki ayın en yüksek seviyesine çıktı. Token haftaya adım atmak için 24.000 doların üstüne çıkarken Bitcoin bir haftanın en yüksek seviyesine terfi etti. Genel olarak, küresel piyasa kıymeti, yazı yazılırken %4.11 daha yüksek işlem görüyor.

bitcoin

Bitcoin (BTC), fiyatların mühim bir direnç seviyesine yaklaşmasıyla haftaya adım atmak için art arda ikinci bir seans için terfi etti.

Pazar günkü 23.024.80$’lık dip seviyesinin arkasından, BTC/USD bugünkü seansın erken saatlerinde 24.153.34$’lık gün içi zirvesine terfi etti.

Bugünkü dalgalanmanın bir sonucu olarak, dünyanın en büyük kripto para birimi 24.600 dolarlık tavanına bir adım daha yaklaştı.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, ayılar 13 Haziran’dan bu yana fiyatların bu noktanın üstüne çıkmasını engelledi, sadece BTC boğaları gelecek haftalarda nihayet bu seviyeden çıkmaya çalışacak.

Bunun gerçekleşmesi için fiyat gücünün mühim seviyede artması ve kendi kilit direnç noktasının üstüne çıkması gerekecektir.

Bu, 4 Nisan’dan beri kırılmayan 14 günlük göreceli güç endeksindeki (RSI) 62 düzey ve şu anda bitcoin’in 25.000 doların üstüne çıkmasını engellemiş olan ana engel.

Ethereum

BTC 24.000 doların üstüne çıkarken, ethereum (ETH) de haftaya terfi etti ve fiyatlar kısa süreliğine 1.800 doların üstüne çıktı.

ETH/USD Pazartesi günü gün içi en yüksek seviyesi olan 1.806.89 dolara ulaştı ve bu Haziran başından beri en yüksek noktası.

Hareket, ETH’nin 1.595 dolarlık bir tabandan sıçradığı Cuma günü süregelen bu hafta sonu rallisinin arkasından fiyatların 1.775 dolarlık kilit tavanın üstüne çıkmasıyla geldi.

ETH/USD – Günlük Grafik

Son birkaç gündeki ivmeye karşın, fiyatların yakında düşmeye başlayabileceğine dair bazı endişeler var.

Endişelerin sebeplerinden biri, 14 günlük RSI’nin 67’de bir direnç noktasına yaklaşmaya yakın olması.

Yazma itibariyle, endeks 66.59’luk bir okumada izliyor ve bitcoin şeklinde, ETH’nin göreceli gücü dört aydan fazla bir süredir yaklaşmakta olan engeli aşamadı.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum bu direnç seviyesini kırabilir ve bu hafta 1.900 dolara doğru hareket edebilir mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir