ETH 10 Günün En Düşük Seviyesine Yakınken BTC 22.000 Doların Altına Düştü – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Belirteç 24 saatlik bir süre içinde 1.500 doların üstünde düşmüş olduğu için Bitcoin Cuma günü mühim seviyede düştü. Dünyanın en büyük kripto para birimi tüm hafta süresince düşüyor, sadece bugünkü düşüş önceki kayıpları da içeriyor. Token neredeyse on gün içinde ilk kez 1.700 doların altına düşmüş olduğu için Ethereum da kırmızıdaydı.

bitcoin

Bitcoin (BTC), token günün erken saatlerinde mühim bir fiyat tabanından çıkmış olduğu için Cuma günü art arda yedinci seansta düştü.

Cuma günü, BTC/USD 21.718.54$’lık gün içi en düşük seviyesine düştü ve bu da tokenin son destek noktasının 22.600$’ın altına düştüğünü görmüş oldu.

Bu hareket, dünyanın en büyük kripto para biriminin 27 Temmuz’dan bu yana en düşük noktasına ulaştığını ve süreçte 21.150 dolarlık yeni bir tabanın yakınında bulunduğunu görmüş oldu.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafikten de görülebileceği benzer biçimde düşüş, 14 günlük bağıl güç endeksinin (RSI) 46’da kendi tabanının altında hareket etmesiyle aynı zamana denk geldi.

Şu anda endeks 37.87’de seyrediyor ve bu bir tek aşırı satım bölgesinde değil, hem de RSI’nin bir ay içinde dokunduğu en zayıf nokta.

Halihazırda aşırı satılmış olmasına karşın, ayılar 34.95’lik bir tabanı tekrardan ele geçirmeye çalışıyor benzer biçimde görünüyor ve bu da BTC’nin muhtemelen 21.000 doların altına düşmesini sağlayacak.

Ethereum

BTC’ye ek olarak, ethereum (ETH) de bugünkü seansta fiyatlar 1.700 doların altına düşmüş olduğu için mühim seviyede düştü.

ETH/USD, kripto para piyasalarında kırmızı bir dalganın süpürülmesiyle bugünkü seansın başlarında 1.695,15$’ın altına düştü.

Bu, fiyatların 1.705 $ ‘a ulaşmış olduğu 10 Ağustos’tan bu yana ETH’nin işlem görmüş olduğu en düşük düzey.

ETH/USD – Günlük Grafik

Bugünkü hareket, tokenin bu destek seviyesinin marjinal bir halde altında hareket ettiğini görürken, RSI da mühim bir katın altına düştü.

Yazılı olarak, ethereum üstündeki göreceli güç, bitcoin benzer biçimde, Temmuz ortasından bu yana en zayıf nokta olan 47’de seyrediyor.

Bu düşüş eğilimi devam ederse, ETH ayılarının tutarları 1.600 dolarlık daha düşük bir fiyat tabanına çekmeye emek harcaması muhtemeldir.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum’daki bu son satışın arkasında hangi faktörler var? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir perspektif getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir