ETH 2.0 yaklaştıkça Ethereum Classic Temmuz ayında %150’nin üstünde arttı

Ethereum Classic’in (ETC) kıymeti Temmuz ayında %150’nin üstünde artarak onu ayın en iyi performans gösteren dijital varlıklarından biri haline getirdi.

Varlık, son 24 saatte %11’in üstünde bir kıymet kaybı yaşadıktan sonrasında, gösterim zamanı itibariyle 36.50 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum (ETH) geliştiricileri The Merge’in tarihini açıkladığında varlığa olan ilgi zirve noktasına ulaştı ve madencilerin ağdan dışarı itilme olasılığının artmasına yol açtı.

Şaşırtıcı – ETC için USD cinsinden madenci geliri/hash, ETH için bunu aştı… (grafik @coinmetrics) pic.twitter.com/x5RJs7lUrj

— Noelle Acheson (@NoelleInMadrid) 29 Temmuz 2022

Proof-of-stake ağına geçişi tamamlandıktan sonrasında Ethereum artık madencilik yapamayacak. Doğrulayıcılar, yeni ETH oluşturacak ve birleştirmeden sonrasında stake ödülleri verecek blokları doğrulamak için mevcut ETH’yi kullanacak.

Ayrıca, ETC, 2016’daki DAO saldırısından sonrasında Ethereum’un sert çatallı bir versiyonudur.

Madenciler Ethereum Classic’e geçebilir

Birkaç uzman, Ethereum’dan ayrılan madencilerin Ethereum Classic’te yeni bir ev bulabileceklerini, şundan dolayı kardeş blok zincirinin Ethereum madencilik ekipmanı ile uyumlu bulunduğunu deklare etti.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, ilk olarak Paris’teki son bir etkinlik esnasında madencilerin Ethereum Classic’e geçme olasılığını paylaştı.

Buterin’in geliştiricilere ve kullanıcılara, Ethereum Classic zincirine geri dönmek için Birleştirmeden güvenilir olmadıklarını söylediği bildirildi. Dedi ki:

Oldukça misafirperver bir topluluk. İş kanıtını seviyorsanız, Ethereum Classic kullanmalısınız, bu tamamen iyi bir zincir.

Messari’den Sami Kasab, ETC’nin ETH ASIC makinesinin benimseyebileceği tek iş kanıtı dijital varlık bulunduğunu söylemiş oldu.

Kasap’a bakılırsa:

“Ethereum’un madencilik ağı iki tür donanımdan oluşuyor: ASIC’ler ve GPU’lar. ASIC’lerle ilgili problem, ETH madenciliği haricinde değişik uygulamalar için tekrardan kullanılamamasıdır. Ethereum Classic, karma algoritması ETH’nin algoritması ile uyumlu olduğundan, bir ETH ASIC ile çıkarılabilen öteki tek PoW madeni paradır.

Ayrıca Bitmain’in madencilik havuzu AntPool, ekosisteme 10 milyon dolar yatırım yapmış olduğu için Ethereum Classic’e destek gösterdi.

ETC ekosistemini destekleyelim ve yüksek kaliteli PoW projelerini beraber kuluçkaya yatıralım! https://t.co/AHft6WfGES

— ANTPOOL (@AntPoolofficial) 27 Temmuz 2022

Madenciler isyan edebilir

Madenciler, Birleştirme tamamlandıktan sonrasında Ethereum’un iş kanıtı sürümü üstünde madencilik hayata geçirmeye devam edebilirler.

Bir Galois araştırması, Capital’in %33’ünün, Birleşmenin ETH1 (PoW) ve ETH2’de (POS) iki paralel ağ oluşturacağını düşündüğünü ortaya koydu.

Sual 1: Birleşme esnasında ne olur? Seçenek 2 yada 3 ise, Sual 2-5’e gidin.

— Galois Capital (@Galois_Capital) 27 Temmuz 2022

Bununla ilgili konuşmalar arttı ve Chandler Guo, Ethereum PoW’u çatallama tartışmasına öncülük etti.

ETH çatal olacak, ETHPOS VS ETHPOW https://t.co/ICti7ou4q6

– Chandler Guo (@ChandlerGuo) 27 Temmuz 2022

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir