ETH Cuma Günü Toparlandı, 1.700 Doların Üstüne Çıktı – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Ethereum 1.700 doların üstüne çıkarken, bitcoin Cuma günü yedi günlük bir yitik serisini kapattı ve bugünkü seansta fiyatlar toparlandı. Hareket, bu öğleden sonrasında gösterilen ve Temmuz ayında ABD ekonomisine 250.000 iş eklendiğini göstermesi beklenen bordro raporunun öncesinde geldi.

bitcoin

Ziraat dışı maaş bordroları raporunun öncesinde, son düşüşlerin arkasından token toparlandığından, bitcoin (BTC) Cuma günü yine yeşile döndü.

Perşembe günkü seansta 22.485.70$’lık düşük seviyenin arkasından BTC/USD günün erken saatlerinde 23.354.13$’lık bir zirveye terfi etti.

Hareket, bitcoin boğalarının fiyatların daha önceki bir yanlış kırılmadan sonrasında 22.600 dolarlık kilit bir destek noktasından sıçramasına destek olmasıyla geldi.

BTC/USD – Günlük Grafik

Bugünkü artışa karşın BTC, fiyatların art arda seanslarda düşmüş olduğu son yedi günde %2,30 düştü.

Bu, 14 günlük RSI’nın (göreceli güç endeksi) 53 destek noktasının altına düşmesine ve bununla beraber bir ara taban olan 50.95’e düşmesine niçin oldu.

Şu anda fiyat gücü bu noktanın üstüne çıktı ve şu anda 56.80’de seyrediyor ve 61’lik bir tavan bekliyor.

Ethereum

Ethereum (ETH) de Cuma günü toparlandı, fiyatlar 1.700 doların üstüne çıktı ve süreçte önceki iki günlük alım satımdaki düşüşleri sildi.

Yazı yazarken, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, boğaların piyasaya tekrardan girmesiyle bugünkü seansta 1.708.98 $’lık bir zirveye ulaştı.

Hareket, son aşağı yönlü baskının arkasından ETH’nin 1.585.33 dolardan işlem görmesine 24 saatten azca bir süre kaldı.

ETH/USD – Günlük Grafik

ETH bugüne dek bu baskıyla başa çıkmış şeklinde görünüyor, bugünün yükseliş eğilimini takip eden momentum şimdi değişiyor.

Bu eğilim devam ederse, boğalar için bir sonraki hedef muhtemelen son olarak 28 Temmuz’da yaralanan 1.800 dolara yakın bir direnç seviyesi olacak.

Bunun gerçekleşmesi için fiyat gücünün 66’da kendi tavanına tırmanması gerekecek. Yazılı olarak, RSI 63.85’te izliyor.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum’un bu hafta sonu 1.800 dolara ulaşmasını bekliyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir