ETH geliştiricileri, Birleştirme tarihini yukarı taşıyor

Çekirdek geliştiriciler, blok zincirinin Hisse Kanıtı’na geçişini görecek olan 15 Eylül’de geçici bir Birleştirme zamanı açıkladıktan sonrasında, Ethereum Birleşmesi planlanandan daha erken gelebilir.

Ethereum ana ağ Birleştirme zamanı, Tim Beiko ve Prysmatic Labs kurucu ortağı Terence Tsao benzer biçimde çekirdek geliştiricilerin 11 Ağustos’ta bir geliştirici çağrısında, Toplam Terminal Zorluğunun (TTD) 5875000000000000000000’e ulaşmış olduğu süre olacağını kabul etmesiyle ortaya çıktı.

Bu, Beiko tarafınca 11 Ağustos’ta taahhüt edilen “Geçici ana ağ TTD” başlıklı bir Github gönderisinde doğrulandı.

Kati tarih ve TTD hala değiştirilebilse de, çeşitli kontrol ağı birleştirmelerinin başarıları, Ethereum ana ağının gelecek ay sorunsuz bir halde Hisse Kanıtı (PoS) konsensüsüne geçeceğine dair ümit verici bir işaret olabilir.

Yeni resmi program, Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko’nun 19 Eylül’deki son tahmininden minimum üç gün ilkin.

Geçici Ana Ağ TTD

5875000000000000000000000

Not: İstemci sürümünde olana kadar hiçbir şey nihai değildir, bundan dolayı öngörülemeyen koşullar sebebiyle son dakika değişimleri bekleyin https://t.co/PQ0YOKpk1u

– terence.eth (@terencechain) 11 Ağustos 2022

Sağlanan uzun sayı, İş Kanıtı’nın (PoW) sonunu ve Hisse Kanıtı’nın (PoS) ne süre başlayacağını belirten Toplam Son Güçlük (TTD) olarak adlandırılır. TTD, PoS’a geçişten ilkin çıkarılacak son blok için ihtiyaç duyulan toplam zorluktur.

Birleştirme tamamlanmadan ilkin, istemcilerin konsensüs katmanını çalıştırması için ihtiyaç duyulan yazılımı uygulayacak olan Bellatrix çatalı gerçekleştirilmelidir. Bunun, Birleşmeden ortalama 10 gün ilkin, 6 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor.

12 Ağustos’ta Goerli kontrol ağı, 7 Temmuz’da Sepolia ve 9 Haziran’da Ropsten birleşmesinin arkasından PoS’a kendi geçişini başarıyla gerçekleştiren kalan son kontrol ağı oldu.

Birleştirmeden sonrasında, Ethereum ağının enerji tüketiminin %99,99’dan fazla düşmesi planlanıyor, ağdaki saldırıları savuşturabilecek ve ölçeklenebilirlik gelişecek

PoW madencileri tutunacak

Bununla beraber, birçoğu PoW blok ödüllerinden elde edilmiş gelire güvenen Ether (ETH) madencilerinin, kazanç potansiyellerini korumak için Ethereum’un orijinal PoW versiyonunu çalıştırmaya devam edeceklerine dair söylentiler var.

PoW zincirlerinin belirgin bir savunucusu olan Bitcoin (BTC) ve ETH madencisi ve kripto melek yatırımcısı Chandler Guo, madencilerin bir Ethereum PoW (ETHW) zinciri oluşturmak için Ethereum ağını çatallamasına öncülük ediyor. Guo, sektörde iki tür Ethereum’un var olması için kafi alan bulunduğunu düşünüyor ve bu fikri destekleyen bir takım görüşü retweetledi.

pow pos her ikisi de tamam https://t.co/f6uReMzyca

– Chandler Guo (@ChandlerGuo) 10 Ağustos 2022

Madencileri daha çok blok üretmeye çalışmaktan caydırmak için blok ödülünü mühim seviyede azaltan bir mekanizma olan güçlük bombasını atlayan bir ETH PoW çatalı gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan kodu özgür bırakma sözü verdi. Güçlük bombası, ana ağ birleştirme işleminden derhal ilkin gelecek.

İlgili: Birleşme öncesi ve sonrasında büyük bir Ethereum fiyat artışı beklemek aptalca mı?

ETHW, Poloniex’te geçen gün ortalama %7,5 düşüşle 72,5 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, CoinGecko’ya bakılırsa ETH son 24 saatte %1.5 artışla 1.881.54 $’a terfi etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir