ETH Mayıstan Beri İlk Kez 2.000 Doları Vurdu – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Token, Mayıs ayından bu yana en yüksek noktasına ulaştığından, Ethereum hafta sonuna adım atmak için 2.000 doların üstünde işlem görüyordu. Cuma günkü seansta marjinal bir halde konsolide edildikten sonrasında kripto piyasaları yine yeşile döndü. Bitcoin Cumartesi günü 25.000 dolara yaklaştı, sadece hemen hemen bu tavanı aşmadı.

bitcoin

Bitcoin (BTC), token bir kez daha 25.000 $ seviyesinin üstüne tırmanmaya çalmış olduğu için Cumartesi günü marjinal bir halde terfi etti.

Cuma günkü 23.657.27$’lık dip seviyesinin peşinden, BTC/USD hafta sonu adım atmak için 24.860.05$’lık gün içi en yüksek seviyesine ulaştı.

Hareket, bitcoin’in 24.600 dolarlık direnç seviyesinden kısa bir süreliğine kırıldığını ve süreçte iki ayın en yüksek seviyesi olan 24.900 doların üstünde bulunduğunu görmüş oldu.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, 14 günlük göreceli güç endeksinin (RSI) nihayet 60.32 seviyesindeki uzun vadeli direnç noktasından çıkmasıyla bugünkü kazançlar geldi.

Yazım anına kadar, endeks şu anda 61.80’de başka bir belirsizlik noktasının birazcık altında olan 61.60’ta izliyor.

Genel olarak, önceki kazançlar bir miktar hafifledi, BTC şu anda 24.407,29 dolardan işlem görüyor, bu sebeple boğalar karları güvence altına almak için önceki pozisyonları terk etmiş benzer biçimde görünüyor.

Ethereum

BTC 25.000 dolarlık kilit bir noktadan çıkmak için savaşım ederken, ethereum (ETH) bugünkü seansta kendi tavanını aştı.

Cumartesi günü, dünyanın en büyük ikinci tokeninin tutarları Mayıs ayından bu yana ilk kez 2.000 doların üstüne çıktı.

Cuma günkü 1.868,42 doların peşinden ETH/USD bugünkü seansın başlarında 2.013,76 doların zirvesine ulaştı.

ETH/USD – Günlük Grafik

Bu, 23 Mayıs’tan bu yana ethereum’un işlem görmüş olduğu en yüksek nokta ve fiyat gücünün de kendi tavanını aşmasıyla geliyor.

Grafiğe bakıldığında, RSI 68’deki direnç seviyesini de geçti ve şu anda 4 Nisan’dan bu yana en kuvvetli okuma olan 71.55’te izliyor.

Yazı yazarken, ethereum şu anda aşırı satın alındı, bu da ayıların yavaş yavaş kendilerini piyasaya geri girişler için konumlandırmaya çalıştıklarını görebilir.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum bu hafta sonu daha yüksek seviyelere tırmanacak mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir perspektif getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir