Ethereum 2.0 yaklaşıyor, Goerli testnet birleştirme Ağustos için planlanıyor

Ethereum’un (ETH) onuncu gölge çatalı 26 Temmuz’da saat 11:45 UTC’de yayına girdi ve ağı bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçmesine yaklaştırdı.

Ethereum’un onuncu gölge çatalı yayında

Gölge çatalı, mühim bir aksaklık bildirilmeden planlanandan 26 saat ilkin yayına girdi ve Goerli kontrol ağı birleştirmesi için zemin hazırladı.

Shadow fork, geliştiricilerin Goreli Merge’de kullanacağı bazı benzer sürümleri kontrol eder.

Ethereum geliştiricisi Parithosh Jayanthi, gölge çatalının, ETH’nin hash oranındaki artış sebebiyle, süreci daha süratli hale getirmesi sebebiyle planlanandan ilkin gerçekleştiğini söylemiş oldu.

Goerli/Prater kontrol ağı birleştirme

Tim Beiko, Goerli/Prater testnet Merge adlı son kontrol ağı birleştirmesinin tarihlerini deklare etti ve 6 Ağustos ile 12 Ağustos içinde gerçekleşeceğini söylemiş oldu.

📢📢📢 Goerli/Prater Birleştirme Duyurusu 📢 📢📢

Prater, 4 Ağustos’ta Bellatrix yükseltmesinden geçecek ve 6-12 Ağustos içinde Goerli ile birleşecek: Bir düğüm yada doğrulayıcı çalıştırırsanız, ana ağdan önceki süreçten geçmek için bu son şansınız 🚨https://t.co/ JAz5AJe12B

— Tim Beiko | timbeiko.eth 🐼 (@TimBeiko) 27 Temmuz 2022

Birleştirme, Prater’in bir yükseltmesi olan Bellatrix etkinleştirildikten sonrasında başlamış olacak – 4 Ağustos’ta 112260 döneminde gerçekleşmesi umut ediliyor.

Etkinleştirildiğinde, Goerli kontrol ağı, Goerli’nin 10790000 güçlük seviyesine ulaşmış olduğu 6 Ağustos ile 12 Ağustos içinde Prater ile birleşir.

Ethereum Foundation, düğüm operatörlerinin “Birleştirme esnasında ve sonrasında ağda kalmak için hem yürütme hem de düşünce birliği katmanı istemcisi çalıştırması” icap ettiğini söylemiş oldu.

Ethereum fiyatı yükselişte

CryptoSlate verilerine nazaran, son 24 saat içinde, Ethereum’un kıymeti %10’un üstünde bir artışla gün içi en yüksek seviyesi olan 1667$’a ulaştı ve peşinden 1616$’a düştü.

Son fiyat artışı, birkaç analistin faiz oranı artışının kripto pazarını negatif etkileyeceği beklentileriyle çelişiyor.

Bunun yerine, CoinGecko verilerine nazaran, endüstrinin piyasa kıymeti son 24 saatte %6’nın üstüne çıkmasıyla beraber birkaç dijital varlığın kıymeti arttı.

ETH, son haftalarda en iyi fiyat performans gösterenlerden biri oldu. Kıymeti son iki haftada %45’in üstünde arttı.

Hemen hemen “fiyatlandırılmamış” birleştirme

Ayrıca, analistlerin Ethereum’un mevcut yeşil koşusunun beklenen “Birleştirme” ile bağlantılı olduğu görüşüne karşın, ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin değişik hissediyor ve Birleşmenin hemen hemen fiyatlandırılmadığına inanıyor.

Buterin’e nazaran, bazı insanoğlu hala PoS geçişinin “gürültü” bulunduğunu düşünüyor ve Birleştirme gerçekleşene kadar fiyatlandırılmayabileceğini de ekliyor.

Gösterilen: Ethereum, ETH 2.0

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir