Ethereum Ad Hizmeti Tesir Alanı Kayıtları, Birleştirme Yaklaşımları Olarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

ENS Domains’e nazaran, Ethereum Name Service alan sahipliği yalnızca Temmuz ayında 378.000 yeni .eth kaydı ile 1.8 milyon adı aştı.

Kayıtlardaki artış, Ethereum topluluğu gelecek ay dapp’ler, DAO’lar ve NFT’ler için en iyi blok zincirini bir iş kanıtı konsensüs algoritmasından hisse kanıtına çevirecek olan yaklaşan birleşmeye hazırlanırken geliyor.

Üstün dereceli kayıt sayısını açıklayan tweet’te ENS Domains, 5.400 ETH (ortalama 8.8 milyon dolar) gelir ve minimum bir ENS adı kullanan 48.000 yeni Ethereum hesabı ve ek olarak geçen ay OpenSea’deki alan satış hacminin %99’undan fazlasını gördüğünü söylemiş oldu. .

ENS için Temmuz 2022 istatistikleri

– 378 bin yeni .eth kaydı (toplam 1.86 milyon isim)
– 6.8 milyon dolarlık protokol geliri (hepsi DAO’ya gidiyor)
– 5.400 ETH gelir (şimdiye kadarki en yüksek ay)
– Minimum 1 ENS adına haiz 48 bin yeni eth hesabı (toplam 508 bin)
– OpenSea tesir alanının %99’u pic.twitter.com/TdD16FOX2d

– ens.eth (@ensdomains) 1 Ağustos 2022

Birleşme, artan aktivitede rol oynayabilirken, ENS Domains’in arkasındaki şirket olan True Names Limited’in İcra Direktörü Khori Whittaker, artışın daha organik olduğuna inanıyor.

Whittaker bir e-postada Decrypt’e verdiği demeçte, “ENS savunucularının son aşama etken ve tutkulu bir ekosistemi var ve bağımsız ve organik olarak alt topluluklar oluşturuyorlar ve ENS alan adlarıyla nelerin mümkün olduğu hakkında kelime yayıyorlar” dedi.

Whittaker, ekosistemdeki bağımsız geliştiricilerin pazar bölgeleri ve “999 club”, “10k club”, “TLC” club ve ENS ile ilgili öteki uygulamalar ve gruplar oluşturma çabaları olmadan kayıtlardaki artışı göremeyeceğimizi söylüyor. Ötekiler içinde “100k kulüp”.

Whittaker’ın artışa eklediğini söylediği bir öteki unsur, Ethereum işlemleri için gaz ücretlerindeki düşüş oldu. “Gaz ücretleri düştüğünde, alan kaydı etkinliğinin arttığını fark ettik” dedi.

Whittaker’e nazaran şirket, Arapça ve İspanyolca konuşan topluluklar da dahil olmak suretiyle ENS ekosisteminde İngilizce konuşamayan toplulukların varlığında da bir artış görmeye başladı.

Ethereum Ad Hizmeti yada ENS, Ethereum üstüne kurulu .eth alan adlarının verilmesini ve yenilenmesini yönetir. Bu alan adları, daha iyi NFT’ler olarak malum, dijital (ve kimi zaman fizyolojik) içeriğe bağlı kriptografik olarak benzersiz jetonlar olan ve iyelik kanıtı elde eden, değiştirilemez jetonlar olarak satılabilir.

ENS alan adları ek olarak kişinin kripto para cüzdanına da bağlanabilir. Kullanıcılar, uzun bir Ethereum adresine haiz bir göndericiyi kanıtlamak yerine, .eth alan adını verebilir ve bir işlem alabilir.

Kripto ile ilgili alan adlarının öteki sağlayıcıları da pazara girdi ve ötekiler içinde .sol (Solana), .bitcoin ve .zil (Zilliqa) alan adları sunuyor. Bu tesir alanı türleri, Web3’e “ilişik olduğunuzu” göstermenin de popüler yolları haline geldi.

Haziran ayında efsanevi erkek oyuncu Anthony Hopkins, resmi Twitter hesabına kendi adına bir .eth alan adı ekledi ve Web3 ünlülerinden Snoop Dogg, Jimmy Fallon ve Reese Witherspoon’dan hangi NFT Hopkins’in ilkin satın alması gerektiği mevzusunda tavsiyeler istedi.

Whittaker, “İnsanlar, kalıcı güçle kaliteli projeler ve kalite protokolleri arıyorlar” dedi. “Web3’te birçok garip ve keyifli proje var ve Ethereum Ad Hizmeti kesinlikle en önde gelenlerden biri.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir