Ethereum Adı Oluşturma Dört Ayda İki Milyona Katlandı

Kripto dünyası gelecek ay Ethereum Birleşmesi için hazırlanırken, oluşturulan Ethereum Ad Hizmeti (ENS) adreslerinin sayısı, iki hafta ilkin 1.8 milyonu geçtikten sonrasında dün 2 milyonu aştı.

“2 milyon ENS adı oluşturuldu!” ENS Domains hesabını tweetledi. “1 milyon isme ulaşmak 5 yıl, arkasından 2 milyon isme ulaşmak 3.5 ay sürdü ve daha yeni başlıyoruz.”

Bir Dune Analytics raporuna bakılırsa, 526.558 benzersiz katılımcı ve kayıtlı 374.819 birincil ad (“ters adlar” olarak da bilinir) ile bu yazı itibariyle oluşturulan toplam ENS adı sayısı 2.006.083’tür.

Birincil adlar, Ethereum adreslerinin bir ENS adına işaret etmesine izin vererek, kullanıcılar onları Ethereum hesaplarına bağladığında dapp’lerin ENS adlarını bulmasını ve görüntülemesini sağlar.

Bayi ENS Domain Broker, “Kitaplarda 2 milyon ve bu yalnız başlangıç,” diye tweet attı. “Tebrikler ENS.”

Ethereum Ad Hizmeti, Ethereum blok zincirinde yerleşik .eth alan adlarının verilmesini ve yenilenmesini yönetir. Alanlar ek olarak, dijital yada fizyolojik bir nesnenin iyelik kanıtını gösteren kriptografik olarak benzersiz belirteçler olan NFT’ler (karşılaştırılamaz belirteçler) olarak da satılabilir. Bir ENS adı, bir Ethereum cüzdanına bağlanabilir ve düzgüsel uzun karakter dizisinin yerine adres olarak kullanılabilir.

Sadece ENS alan adları, şehirdeki tek isim oyunu değildir. Geçen ay, ENS’nin rakibi Unstoppable Domains, 65 milyon dolarlık A Serisi finansman turunun arkasından 1 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Durdurulamaz Tesir Alanları, Şubat ayında hizmetinde iki milyon kayıtlı tesir alanını aştığını söylemiş oldu.

ENS Domains bu ayın başlarında 1.8 milyonu geçtikten sonrasında, ENS Domains’in arkasındaki şirket olan True Names Limited’in genel müdürü Khori Whittaker, Decrypt’e kayıttaki artışın topluluktaki organik büyümenin sonucu bulunduğunu söylemiş oldu.

Whittaker bir e-postada, “ENS savunucularının son aşama etken ve tutkulu bir ekosistemi var ve bağımsız ve organik olarak alt topluluklar yaratıyor ve ENS alanlarıyla nelerin mümkün olduğu hakkında kelime yayıyorlar” dedi.

Whitaker, bu son dönüm noktası hakkında yorum yapmak için bir Gizyazı Çözme isteğine cevap vermedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir