Ethereum Alan Adları OpenSea’de En Oldukça İşlem Gören Varlık Olarak En İyi NFT’ler

ENS alan adları, NFT pazaryeri OpenSea’de bir numaralı koleksiyon olarak en üst sırada yer aldı. Son 24 saat içinde satışlarda %170’lik bir artışla desteklenen Ethereum Name Service, Bored Ape Yacht Club’ı yedi günlük bir hacimde tersine çevirdi.

Geçen hafta, ENS işlem hacmi 2.305 ETH’yi yada 3.76 milyon doları aşarak, haftalık %43’lük bir artışı temsil etti. Bored Ape Yat Kulübü paralel olarak %43 düşüşle 2.126 ETH’ye geriledi.

Bu dopaminin bir ENS Alanı kaydettirmesi >

— varlıklı (140u.eth) (@NoKapRich) 5 Eylül 2022

16 BAYC NFT ile karşılaştırıldığında, son yedi gün içinde ortalama 9.000 ENS alanı el değiştirdi. Sadece bir koleksiyondaki bir unsur için en düşük fiyat olan ENS taban fiyatı 16 dolardan azca yada 0,01 ETH’den azken, bir BAYC NFT’nin en düşük fiyatı 76 ETH yada ortalama 124.000 dolar.

NFT’ler yada değiştirilemeyen jetonlar, dijital ve fizyolojik içerikle bağlantılı, iyelik kanıtı gösteren kriptografik olarak benzersiz jetonlardır.

ENS alan adları bir kripto para cüzdanına bağlanabilir, şu demek oluyor ki bir göndericiye tipik bir Ethereum adresi (uzun bir karakter dizisi) sağlamak yerine, kullanıcılar bir işlemi almak için .eth alan adlarını belirtebilirler. ENS alan adları NFT olarak da satılabilir.

OpenSea’ye gore, ortalama 86,2 milyon doları temsil eden toplam 56,3 bin ETH işlem hacmine haiz 508.000’den fazla ENS NFT sahibi var.

Geçen ay ENS, hizmette oluşturulan 2,17 milyon alan adıyla, OpenSea’deki alan adı satış hacminin %99’unu oluşturan üçüncü en yüksek gelir ayını bildirdi.

ENS yönetici direktörü Khori Whittaker, Decrypt’e verdiği demeçte, “Yaklaşan birleşme ve son pazardaki düşüşle beraber, Ethereum’daki gaz tutarları düştü ve bir ENS kaydetmeyi daha uygun hale getirdi.”

Whittaker, birleşme sebebiyle Ethereum’a daha çok ilgi gösterilmesiyle, kullananların birleşme sonrası bir dünyaya hazırlanmalarının olası olduğuna inanıyor. “[Users] Kişisel ENS’lerini kaydetmek, Ethereum’un yaşamının bu yeni kısmına giren her Web3 kullanıcısı için temel bir unsurdur” dedi.

15 Eylül için planlanan birleşme, Ethereum blok zincirini bir iş kanıtından bir hisse mutabakatı algoritmasına dönüştürecek; bu, dapp’ler, DAO’lar ve NFT’ler için en iyi blok zincirinin enerji tüketimini %99,95 oranında düşürmesi beklenen bir hareket, Ethereum Vakfı’na gore.

Whittaker, “ENS, kullananların bir .eth alan adını kaydettirebilecekleri tek yerdir,” dedi. “Lansmanımızdan bu yana Ethereum ile beraber istikrarlı bir halde büyüdük.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir