Ethereum Birleşmesi Esnasında Coinbase ve Öteki Kripto Borsalarında Neler Beklenir?

Merakla beklenen Ethereum birleşmesinin gelecek ay gerçekleşmesi ve blok zincirinin iş kanıtından hisse kanıtına geçmesiyle beraber, en büyük kripto şirketleri şimdi perakende yatırımcılar için deneyimin iyi mi görüneceğini açıklamaya başlıyor.

Borsa Salı günü yapmış olduğu açıklamada, Coinbase’in birleşme esnasında Ethereum ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak duraklatacağını duyurdu.

Coinbase bir blog yazısında, duraklamanın bir tedbir bulunduğunu ve kesinti süresinin borsaya “geçişin sistemlerimiz tarafınca başarıyla yansıtıldığından güvenli olmasını” sağladığını söylemiş oldu. “Birleştirme”, Ethereum ana ağının, hisse kanıtı zinciri ile birleştiğini görecek ve ağın hisse ispatına geçişini tamamlayacak mühim bir protokol güncellemesini ifade eder.

Bir Coinbase temsilcisi, e-posta kanalıyla Decrypt’e “Varlık yükseltmesi esnasında para yatırma ve çekme işlemlerini duraklatmak standart işletim prosedürüdür” dedi.

Hakkaten de, Coinbase ve öteki kripto borsaları, geçmişte blockchain ağlarında büyük değişimler olduğunda para yatırma ve çekme işlemlerini duraklattı. Mesela, 2017’de Coinbase, Bitcoin ve Bitcoin Cash ayrımı esnasında etkinliği duraklattı. Borsa, Bitcoin Cash’in sonraki hard fork’ları yaşamış olduğu 2018 ve 2020’de yine yapmış oldu.

O zamanlar kripto ticareti yapıyorsanız, şimdiye kadar tatbikatı biliyorsunuzdur. Sadece kripto mevzusunda yeniyseniz, Coinbase’den ne bekleyeceğiniz güncellemeleri zihin mevzusunda birazcık refah sağlayabilir.

Şirket, Ethereum birleşmesinin müşterilerini iyi mi etkileyeceğini detaylı bir şekilde açıklayan gönderisinde, “Başka herhangi bir ağ yada para biriminin etkilenmesini beklemiyoruz ve merkezi tecim ürünlerimizde ETH ve ERC-20 token ticareti üstünde herhangi bir tesir beklemiyoruz” dedi.

Jetonlar Coinbase’de hala takas edilebilir olacak, kısaca mevcut ETH ve ERC-20 varlıklarına haiz müşteriler, 15 Eylül’de yada civarında gerçekleşmesi beklenen birleştirme esnasında öteki kripto para birimleriyle takas yapabilecek ve mevcut fonlarla alım satım yapabilecekler. 16.

Coinbase, para yatırma ve çekme işlemlerinin tam olarak ne vakit durdurulacağı mevzusunda informasyon vermedi, sadece firmanın Twitter ve durum internet sayfası güncellemeler sağlayabilir.

“Şu anda, yalnızca kısa bir süre için para yatırma ve çekme işlemlerini duraklatmayı bekliyoruz. Birleşmenin başlangıcına kadar kati olarak söyleyemeyiz, ”diyor bir Coinbase temsilcisi, duraklama süresi hakkında ayrıntılar sorulduğunda Decrypt’e söylemiş oldu.

Öteki kripto borsaları muhtemelen benzer prosedürleri izleyecek olsa da, şimdiye kadar yalnızca Coinbase kullanıcılarına bildirimde bulunmuş oldu. Sadece bir Binance temsilcisi, ETH ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini duraklatmayı planladığını ve yakında daha çok detay paylaşacağını e-posta kanalıyla Decrypt’e onayladı.

FTX, Crypto.com ve Gemini temsilcileri, Decrypt’in yorum talebine derhal cevap vermedi.

Para yatırma ve çekme duraklamaları niçin mühim olabilir? Uzatılırsa, Ethereum fiyatını ve tüccarların pozisyonlara girip çıkmalarını etkileyebilir. Coinbase, gecikmenin kısa olmasını beklediğini söylese de, analistlerin beklediği benzer biçimde birleşme gerçekleştiğinde tüccarların “söylenti satın almasını, haberleri satmasını” birazcık daha zorlaştırabilir.

mesuliyet reddi

Yazar tarafınca anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım yada öteki tavsiye durumunda değildir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir