Ethereum Birleştirmesinin Eylül ayında Başlatılması Planlanıyor

Mühim Çıkarımlar

Ethereum geliştiricileri, ağın Hisse Kanıtı’na “Birleştirme” işlemini tamamlaması için 15-16 Eylül tarihlerinde bir lansman planladı. Bir numaralı akıllı sözleşme ağı, bugün Goerli kontrol ağında güncelleme için son kontrol çalıştırmasını tamamladı. Dönüm noktası olan vaka, son haftalarda kripto alanında önde gelen bir anlatı haline geldi ve ETH bu yutturmacadan faydalandı.

Bu makaleyi paylaş

Ethereum, son Merge kontrol ağını bugün erken saatlerde tamamladı.

Ethereum Birleştirme Haftaları Uzakta

Senenin en oldukça beklenen kripto etkinliğinin planlanmış bir lansman zamanı var.

Bugün bir Konsensüs Katmanı Çağrısında, Ethereum Vakfı üyeleri, “Birleştirme” için 15 ila 16 Eylül içinde tahmini bir ana ağ lansmanı belirledi.

Herhangi bir mesele ortaya çıkarsa tarih kuramsal olarak değişebilse de, Ethereum’un uzun süredir beklenen Hisse Kanıtı hamlesiyle ilerlemek suretiyle olduğuna dair en açık işaret.

Bir numaralı akıllı sözleşme blok zinciri, bugün erken saatlerde Goerli kontrol ağında Birleştirme için son testini tamamlayarak ağı etkinliğin kendisine bir adım daha yaklaştırdı. Ethereum Vakfı’ndan Tim Beiko daha ilkin 19 Eylül’de geçici bir lansman zamanı önermişti, sadece bu hiçbir süre kati olarak belirlenmedi.

Son engelleri ortadan kaldıran Ethereum, Proof-of-Work ana ağını ve Proof-of-Stake Beacon Chain’i 15-16 Eylül tarihleri ​​içinde “birleştirecek” ve ağı bir Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasına taşıyacak. Protokolün artık zincire yeni bloklar eklemek için madencilere ödeme yapması gerekmeyeceğinden, yükseltmenin enerji tüketiminde %99,9’luk bir azalma ve %90 ETH ihraç kesintisi dahil olmak suretiyle çeşitli faydalar getirmesi planlanıyor (bunlar, doğrulayıcılar tarafınca staking tarafınca eklenecekler) yerine ETH’leri).

Proof-of-Stake Ethereum, 2014’ten beri tartışılıyor, sadece meşhur olarak senelerce devam eden gecikmeler bulunduğunu söylemiş oldu. Birkaç mühim kripto projesi ve Ethereum topluluğu güncellemeyi geniş çapta destekledi, sadece son haftalarda bazı kripto savunucuları madenciler için bir ekosistemi korumak için Ethereum’un bir İş Kanıtı sürümünü çatallamak için bir plan geliştirdi. TRON’dan Justin Sun ve önde gelen madenci Chandler Gou, planları hemen hemen kesinleşmemiş olsa da fork planının en büyük savunucuları içinde içeriyor. USDC ve USDT yayıncıları Circle ve Tether, Proof-of-Work çatalı yerine Birleştirmeyi destekleyeceklerini söylediler.

Birleşme yaklaştıkça, son haftalarda kripto alanında baskın bir anlatı haline geldi. Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, geçen ay Birleştirme anlatısının “fiyatlandırılmadığını” düşündüğünü söyleyecek kadar ileri gitti, sadece olayın kripto pazarından ziyade ruhsal etkisine atıfta bulunduğunu belirtti.

Gene de, piyasa son haftalarda ne süre toparlansa, ETH rallilere liderlik etme eğiliminde oldu. Şu anda, Three Arrows Capital’in yıkıcı patlaması üstüne ürkü esnasında 900 doların altına düşmüş olduğu Haziran ayının en düşük seviyesinden ortalama %100 işlem görüyor. Goerli testnet lansmanını takiben bugün 1.900 doları aştı.

ETH şu anda 1.900 doların birazcık altında işlem görüyor ve Ethereum’un piyasa kıymetini 227,3 milyar dolara koyuyor. Küresel kripto para piyasası kapitalizasyon hakimiyeti ortalama %18.8’dir.

Bu öykü kırılıyor ve daha çok detay ortaya çıktıkça güncellenecektir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir