Ethereum/Bitcoin Oranı, Birleşme Sürecinde 2022’nin En Yüksek Seviyesine Çıktı

Mühim Çıkarımlar

ETH:BTC oranı Salı günü erken saatlerde 2022’nin en yüksek seviyesi 0,084’e ulaştı. “Birleştirme” yaklaştıkça Ethereum, Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. İki numaralı blockchain’in Proof-of-Stake güncellemesinin ilk adımının bugün yayınlanması planlanıyor.

Bu makaleyi paylaş

ETH:BTC oranı Salı günü 0.084’e ulaştı.

Ethereum, Bitcoin’e Karşı Ralli Ediyor

“Birleşme” artık günler uzaktayken, Ethereum Bitcoin’e karşı yükseliyor.

ETH/BTC yıldan bugüne (Kaynak: TradingView)

TradingView verileri, ETH:BTC oranının Salı günü erken saatlerde 2022’nin en yüksek seviyesine çıktığını ve Aralık 2021’den bu yana ilk kez 0.084’ü aştığını gösteriyor. ETH:BTC oranı Temmuz ortasındaki kabaca 0.053’ten ortalama %58’e terfi etti. “Oran”, ETH cinsinden 1 BTC’nin maliyetini ifade eder. 0.084 oranında 1 BTC, ortalama 12 ETH değerindedir.

Ethereum meraklıları, geçmişte oranı, Ethereum’un Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunu geride bıraktığını yada “çevirdiğini” görecek varsayımsal bir vaka olan “flippening” ile beraber tartıştılar. ETH:BTC oranı Haziran 2017 ve Ocak 2018’de 0,1’i aştı, sadece ters çevirmenin gerçekleşmesi için her iki varlığın mevcut dolaşım arzına bağlı olarak kabaca 0,159’a erişmesi gerekecek (ETH ve BTC madeni para arzı zaman içinde ayarlandığından, oran da değişmiş olur).

Ethereum’un Bitcoin’e karşı şu anki liderliği, iki numaralı blockchain’in uzun süredir beklenen Proof-of-Stake yükseltmesi olan Merge için artan hype ile açıklanabilir. Birleşme, 13-15 Eylül tarihleri ​​içinde yapılacak ve etkinliğin ilk kısmı bugün gerçekleşecek. Yükseltmenin ilk adımı olarak adlandırılan Bellatrix, Ethereum’un Birleştirme’nin kendisinden ilkin konsensüs katmanını güncellemesini görecek. Paris olarak malum ikinci aşama, hemen sonra, Terminal Toplam Güçlük eşiği 5875000000000000000000000’e ulaştığında tamamlanacak ve Proof-of-Work kapsamında son bloğu çıkarmak için ihtiyaç duyulan zorluğu işaretleyecektir. Bundan sonrasında, tüm yeni Ethereum blokları, ETH stake eden doğrulayıcılar tarafınca zincire eklenecektir.

Pazar Birleşmeyi Bekliyor

Senelerce devam eden gecikmelerden sonrasında, Birleşmenin 2022’nin en büyük kripto vakası olması planlanıyor. Enerji tüketiminde %99,99’luk bir azalma ve ETH ihracında %90’lık bir azalma da dahil olmak suretiyle Ethereum’a birkaç büyük değişim getirmesi planlanıyor. Kısmen bu yüzden ETH son haftalarda toplandı. Güncellemeye ilgi o denli fazla ki, Ethereum Classic’in ETC’si ve Lido’nun LDO’su benzer biçimde birçok Ethereum bitişik tokeni, son haftalarda ETH’nin yanında toplandı. Madenciler Ethereum’da eski haline ulaşmadan önce ağa geçiyorlar bu sebeple Ethereum Classic bundan faydalandı; hash oranı Pazartesi günü üstün dereceli seviyeye ulaştı. Bir grup İş Kanıtı savunucusu, madenciler için bir merkez oluşturan yeni bir ağ oluşturmak için Ethereum’u çatallamayı planlıyor. EthereumPOW olarak malum girişimin Birleşmeyi takip etmesi planlanıyor ve potansiyel olarak ETH sahipleri için yeni zincirde bir jeton hava damlasına yol açabilir. FTX ve Binance dahil olmak suretiyle birçok büyük borsa, Birleştirmeye ek olarak airdropu destekleme planlarını onayladı.

CoinGecko verilerine nazaran ETH, son 24 saatte ortalama %6,2 artışla 1,664 dolardan işlem görüyordu.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir