Ethereum Classic 2 Haftada %124 Tırmandı, Hashrate Artışları, KRW ETC’nin Tecim Hacminin %20’sini Ele Geçirdi – Altcoins Bitcoin Haberleri

Ortalama altı yıl ilkin Temmuz 2016’da, fena şöhretli DAO hack’ini ele almak için bir Ethereum hard fork’u kullanıldı. Bu hususi çatal, zincirin iki gruba ayrıldığını görmüş oldu ve kripto topluluğuna ethereum classic adlı yeni bir kripto varlığı tanıtıldı. Senelerdir her iki zincir de aynı iş kanıtı (PoW) konsensüs algoritmasını kullanarak bir arada var oldu ve The Merge yaklaşırken, spekülatörler Ethash PoW madencilerinin ethereum klasik madenciliğine geçeceğini varsayıyor. Son iki hafta süresince, ethereum classic ABD doları karşısında %124’ten fazla terfi etti ve ağın hash oranı da büyük bir artış gösterdi.

Ethereum Classic, Son İki Haftada Üç Rakamlı Kazançlar Elde etti

Ethereum classic (ETC) bu ay altı yaşlarında ve son 14 gün içinde bazı mühim kazanımlar görmüş oldu. Aslına bakarsak, The Merge için kaleme alınan tarihin açıklanmasından bu yana, ETC, dengi ethereum (ETH) ile beraber kıymet kazanmıştır.

ETH iki haftada %45.7 çift haneli bir artış görürken, ETC aynı süre diliminde %124,2 arttı. Yıl başından bugüne kadarki %124’lük artışa karşın, ETC hala %34 ve kripto varlığının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan birim başına 167 $’dan ortalama %80 daha düşük.

27 Temmuz 2022’de Coinbase üstünden haftalık ETC/USD grafiği. ETC’nin bugün 24 saatlik fiyat aralığı 27 Temmuz 2022’de 23:00 (ET) itibariyle 25.10 ila 33.07 dolar arasındaydı.

ETC, ETH ile aynı düşünce birliği algoritmasını paylaşıyor ve eskiden ether madenciliği icra eden PoW madencileri geçiş halletmeye başlıyor ve şimdi ETC zincirinde madencilik yapıyorlar. Temmuz ayının ortalarında, ön Birleştirme tarihinin işaretlendiği sırada, ETC’nin hash oranı saniyede 17,39 terahash (TH/s) idi ve bugün, 20,88 TH/s ile %20 daha yüksek.

Birleştirme, Ethereum’un (ETH) iş kanıtından hisse kanıtına (PoS) geçmiş olduğu zamandır ve uygulandıktan sonrasında ETC’nin hash gücünün yarar sağlaması beklenir. Artışa karşın, Ethereum’un hash oranı ETC’lerden mühim seviyede daha büyük bu sebeple şu anda ETH zincirine ayrılmış 991.05 TH/s varken, ETC’nin bugünkü ağ hash oranı 20.88 TH/s.

ETC bu hafta 21.41 TH/s ile en yüksek seviyesine ulaştı ve ağ hem de geçen yıl ulaşmış olduğu tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşıyor. ETC’nin tüm zamanların en yüksek hash oranı 7 Mayıs 2021’de 12.695.074 blok yüksekliğinde 28.53 TH/s idi. Ethereum Classic hash oranının gittiği hızda, hash oranının yakın gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmesi oldukça ihtimaller içinde.

Kore Wonu, Ethereum Classic İşlemlerinin %20’sinden Fazlasını Temsil Ediyor

ETC’nin averaj ücretleri, ETH’nin averaj ücretlerinden fazlaca daha ucuzdur, bu sebeple bugün averaj ETH tutarı 0,002 ETH yada 3,31 ABD dolarıdır, averaj ETC tutarı ise 0,000096 ETC yada geçirme başına 0,0031 ABD dolarıdır. Tether (USDT), stabilcoin bugün tüm işlemlerin %59,17’sini ele geçirdiği için ETC’nin en büyük tecim çiftidir. USDT’nin arkasından, tüm ETC işlemlerinin %20.82’si ile Kore wonu gelir ve ABD doları %7.84’ü komuta etmiş olduğu için ETC’nin üçüncü en büyük tecim çiftidir.

Cenup Kore borsası Bithumb’daki hacmin %11,53’ü ETC takaslarından ve Upbit’in hacminin %22,96’sı Kore wonuna (KRW) karşı ETC işlemlerinden meydana gelmektedir. Merkezi olmayan finans (defi) açısından, Ethereum Classic ağı, defi geliştirme söz mevzusu olduğunda sekiz topun fazlaca gerisindedir.

27 Temmuz 2022’de defilla.com’a bakılırsa Ethereum Classic tarif istatistikleri.

Ethereum (ETH), 56.62 milyar $ toplam kilit kıymeti (TVL) ile bugün tüm blok zincirlerinden kilitlenen en büyük değere haizdir. Defi protokollerini destekleyen sayısız blok zincirinde kilitli olan 87.56 milyar doların %65’inden fazlası bu. Ayrıca, defilement.com istatistiklerine bakılırsa, Ethereum Classic’in 27 Temmuz’da yalnız 175.483 $ ile fazlaca ufak bir TVL’si var.

Ethereum’un 523 protokolüne kıyasla toplam üç ETC defi uygulaması var. ETC defi uygulamalarında kilitlenen değerin %92’den fazlası, otomatik bir token değişimi olan Hebeswap’ta tutulur. ETC’nin defi TVL’sinin geri kalanı yada yalnızca 12.366$’lık bir meblağ Etcswap ve Swap Cat’te tutuluyor.

Madenciler ETC’nin PoW güvenliğinde kıymet bulmaya devam ederse, ETC tabanlı defi protokollerinin ve akıllı sözleşme uygulamalarının daha çok gelişme görmesi ihtimaller içindedir. ETC ek olarak 210.700.000 olarak ayarlanmış bir tedarik sınırına sahipken, Ethereum’un arzı sonsuzdur. Bugün 136.026.596 ETC şu anda dolaşımda, doğrusu benim için yalnız 74.673.404 ETC kaldı.

Ethereum (ETH) ağı ve topluluğu, çeşitli şekillerde Ethereum Classic (ETC) ekosisteminden fazlaca daha büyüktür ve piyasa kıymeti açısından ETH, ETC’ye kıyasla bir devdir. Piyasa değerine bakılırsa en büyük ikinci kripto varlığı olan ETH, 193,36 milyar dolar ile 1 trilyon dolarlık kripto ekonomisinin %17,7’sini temsil ediyor. ETC ise bugün 4.39 milyar dolar ile kripto ekonomisinin değerinin %0.402’sini temsil ediyor.

Bu hikayedeki etiketler

Bithumb, DeFi, Defi TVL, ETC, ETC hashrate, ETC’nin defi TVL, Etcswap, ETH, ether, Ethereum, Ethereum Classic, Ethereum Classic Hashrate, Ethereum Classic ağı, Hashrate High, Hebeswap, Korean Won, KRW, Market Capitalization, Markets, Fiyat, Takas Kedisi, Terahash, TH/s, upbit, USDT

ETC’nin son fiyat artışı ve artan hash oranı hakkında ne düşünüyorsunuz? Eter madencilerinin Ethereum Classic zincirine geçmesini bekliyor musunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir