Ethereum Classic Hashrate, Birleşmeden Ilkin 50 TH/s’ye Yakın Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Aldı – Madencilik Bitcoin Haberleri

Ethereum Classic’in hash oranı geçen Çarşamba günü 40 terahash (TH/s) bölgesini aştı ve dört gün sonrasında, ağın hash gücü 4 Eylül’de 48.82 TH/s ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Work (PoW) to Proof-of-Stake (PoS) sekiz gün sonrasında gerçekleşmesi planlanıyor ve son birkaç gün içinde kripto varlığının ağından fazlaca sayıda hashrate ayrıldı.

Ethereum Classic’in Hash Hızı, 50 Terahash’a Doğru Hızla Yükseliyor

Ethereum Classic olarak malum Ethereum’un kardeş blok zinciri, Ethereum’un The Merge adlı yaklaşan yükseltmesinin yararlarından yararlanıyor. Bunun sebebi, Birleşme gerçekleştiğinde, blockchain bir PoS sistemine geçeceği için ethereum (ETH) madencileri artık ETH madenciliği yapamayacak.

Dört gün ilkin, Bitcoin.com News, ETC’nin 40 TH/s bölgesi üstündeki hash oranının arttığını bildirdi, sadece o vakit, Ethereum’un hash oranı aynı kaldı. Rapor, hash gücünün büyük olasılıkla dalgalar halinde geleceğini ve 31 Ağustos 2022’deki rapordan bu yana hash gücü dalgalarının artmaya başladığını belirtti.

5 Eylül 2022’de 2miners.com tarafınca kaydedilen yedi günlük Ethereum Classic hashrate grafiği.

Ethash madencilik havuzu 2miners.com tarafınca kaydedilen metrikler, ETC’nin hash oranının 4 Eylül’de 48.82 TH/s’de bir ATH’ye ulaştığını gösteriyor. aynı fakat son dört gün süresince daha sık dalgalanıyor ve bununla beraber düşüyor.

2miners.com tarafınca kaydedilen 5 Eylül 2022’de yedi günlük Ethereum hash oranı grafiği.

Eylül ayının ilk günü, 2miners.com istatistiklerine gore ETH’nin hash oranı 917 TH/s’de ilerliyordu. Bugün, 5 Eylül’de Ethereum’un hash gücü 926.02 TH/s’de çalışıyor ve Ethereum Classic’in hash gücü hususi bir 46 TH/s’ye haiz. ETC’nin hash oranı, 48.82 TH/s ATH’sinden bir tek bir saç teli kadar aşağıda ve muhtemelen bu hafta gene ATH’yi geçecek.

Birleştirme geri sayımı. PoW’dan PoS’a geçişin 13 Eylül 2022’de gerçekleşmesi planlanıyor. Kaynak: wenmerge.com

Birleşmenin şu andan itibaren sekiz günden birazcık fazla bir süre içinde gerçekleşmesi planlanıyor ve muhtemelen daha büyük hash gücü dalgaları ETH’den ETC’ye geçecek. Bununla beraber, ETHW adlı kartlarda planlanmış bir Ethereum PoW çatalı var ve halk, ağın ilk birkaç gününe kadar bu tavsiye edilen zincirin ne kadar hashrate haiz olacağını bilemeyecek.

Yazma esnasında, Ethermine.org, zincire ayrılmış 260 TH/s ile en büyük ethereum madenciliği havuzudur. Ethermine, Ağustos ayının sonunda PoW seviyesinde ethereum madenciliğini durduracağını ve ETH 2.0 için bir likit staking hizmeti sunacağını deklare etti. Antpool, yeni bir ETH PoW zincirini desteklemeyeceğini deklare etti ve bunun ETC’yi destekleyeceğini söylemiş oldu. Antpool ek olarak firmanın E9 Ethash madencilik teçhizatı için bir Ethereum Classic ürün yazılımı yükseltmesini de ortaya çıkardı.

Ethermine hash gücünün altında, en büyük hususi Ethereum hashpower akışları açısından, madencilik havuzları F2pool, Hiveon, Poolin, 2miners.com ve Flexpool.io bulunmaktadır. Ethereum (ETH) madenciliği icra eden madencilik havuzlarının bir çok, bununla beraber ethereum classic’i de çıkarır. Poolin, zincire ayrılmış 9.73 TH/s hashrate ile Pazartesi günü en büyük ETC madencilik havuzu. Poolin’i F2pool, 2miners.com, Ethermine, Hiveon ve Antpool takip ediyor.

Bu hikayedeki etiketler

2miners.com, Tüm zamanların en yükseği, Antpool, Blok Yüksekliği, ETC, ETC madencileri, ETC Madenciliği, ETH madenciliği, Ethereum, Ethereum (ETH), Ethereum Classic, ethereum classic (ETC), Ethermine, F2Pool, Hashpower, Hiveon, MH/ s, Madenciler, madencilik, Madencilik ETC, PH/s, Terahash, TH/s

Ethereum Classic’in hash oranının 4 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesine yetişmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, wenmerge.com, 2miners.com,

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir