Ethereum Classic Hashrate, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Aldı, ETH Hashpower Değişmedi – Bitcoin Haberleri

31 Ağustos 2022’de Ethereum Classic’in hash oranı, bu yıl 15.850.811 blok yüksekliğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Ethereum Classic’in küresel hash gücü, Çarşamba günü saniyede 40 terahash (TH/s) bölgesini aştı. Ağın hash oranının büyük seviyede artmasına karşın, Ethereum’un hash oranı, ağa ayrılmış 1.000 TH/s’nin birazcık üstünde ile nispeten değişmeden kalıyor.

66 Madencilik Havuzu, Ethereum’a 1.000 Terahash’tan Fazla Adandı, Ağın Hashrate’i Durağan(durgun) ve Değişmedi

Yazma esnasında, Ethereum’un toplam zorluğu 12374533505752422’dir ve toplam güçlük ortalama 13 gün içinde 587500000000000000000’e ulaştığında, ağ bir iş kanıtı (PoW) ağından bir hisse kanıtı (PoS) blok zincirine geçecektir. Birleştirme vesilesiyle.

Geçiş kod tabanına kodlandığında, ethereum (ETH) madencileri artık dijital para birimini çıkaramayacak. Şu anda Ethash hash enerjisini Ethereum’a tahsis eden ortalama 66 ether madencilik havuzu var ve bunlar saniyede 1.04 petahash (PH/s) yada 1.040 (TH/s) hash enerjisini temsil ediyor.

1 Eylül 2022’de Ethereum (ETH) hash oranı.

Değişim gerçekleştiğinde, Ethash madencileri değişik bir ağ madenciliği yapmak zorunda duracak ve Ethereum Classic, Ravencoin, Beam ve Ergo benzer biçimde blok zincirleri seçebilecekler. Son iki ayda birçok kişinin Ethereum Classic (ETC) ağının başka bir zincire geçiş meydana getiren ethereum madencilerinin ödüllerini alacağına inanılmış olduğu yaygın olarak bildirildi.

1 Eylül 2022’de Ethereum Classic (ETC) hash oranı.

Aslen, ETC son zamanlarda bir artış görmüş oldu ve 31 Ağustos 2022’de ağ hash oranı 15.850.811 blok yüksekliğinde 40.73 TH/s dokunarak bir ATH’ye ulaştı. Bununla beraber, Ethereum’un hash gücü Haziran sonunda bir miktar düşerken, 1 Temmuz 2022’den bu yana kabaca aynı kaldı.

Ethereum Classic, Önümüzdeki İki Hafta İçinde Büyük Bir Adanmış Hash Gücü Dalgası Görebilir

Ethereum’un hash gücü, son 62 gün içinde hafifçe bir artış kaydetti ve eklenen terahash, tüm ETC zincirini güvence altına alan aynı oranda hash gücüdür. Ravencoin, Beam ve Ergo hash oranları, hash gücü açısından hafifçe artışlar kaydetmiş olabilir, sadece Ağustos 2022’nin ilk haftasından bu yana kaydedilen ETC artışına kıyasla hiçbir şey yok.

ETC’nin hash oranı, bu hafta ve son 24 saat içinde birden oldukca kez tüm zamanların en yüksek rekorlarına ulaştı. İstatistikler, ethereum madencilerinin muhtemelen sonuna kadar (The Merge) eter madenciliğine devam edeceklerini gösterirken, ETC benzer biçimde Ethash konsensüs zincirleri önümüzdeki iki hafta içinde devasa bir hash gücü dalgası görebilir.

Ethermine ve Antpool dahil olmak suretiyle bir takım büyük madencilik havuzu, PoW tarzında madenciliği durdurmayı planladıklarını ve ETH 2.0 geçişini desteklediklerini deklare etti. Ek olarak, Ethermine, ETH 2.0 zincirine adanmış bir sıvı staking hizmetinin başlatıldığını duyurdu ve Antpool bir keresinde Ethereum Classic ekosistemine 10 milyon dolar kaynak ayırdığını söylemiş oldu.

Hem madencilik havuzları (Ethermine, Antpool) hem de ötekiler aslına bakarsan ETC madenciliği yapıyor ve havuz katılımcılarının, Birleştirme gerçekleştiğinde ETC, RVN, BEAM yada ERGO benzer biçimde başka bir Ethash mutabakat zincirini seçmelerini öneriyorlar. Öteki düşünce birliği algoritmalarından yararlanan madeni para madenciliğine kıyasla, ethereum (ETH) madenciliği yapmak son aşama karlı olduğundan, hash oranı dalgasının ne vakit geldiği her insanın tahminindedir.

1 Eylül 2022 Perşembe günü saat 11:00’de (EST) istatistikler, Bitmain’in saniyede 2.400 megahash (MH/s) ile yeni Ethash madencisi Antminer E9’un günde tahmini 47.72$ kar elde edebileceğini gösteriyor. 1.500 MH/sn’lik bir Innosilicon A11, ether kazançlarında günde tahmini 26.52$ elde edebilir.

Bu hikayedeki etiketler

Tüm zamanların en yüksek seviyesi, Antpool, Block Height, ETC, ETC Mining, ETH madenciliği, Ethereum, Ethereum (ETH), Ethereum Classic, ethereum classic (ETC), Ethermine, Hashpower, MH/s, Miners, madencilik, Mining ETC, PH/ s, Terahash, TH/s

Ethereum Classic’in hash oranının 31 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine yetişmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu Ethash konsensüs ağlarından birinin ne vakit bir hash gücü elde etmesini bekliyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir