Ethereum Fork ETHW, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden Aslına bakarsan %86 Düştü

Ethereum iş kanıtı çatalı ETHW için zor bir başlangıç ​​oldu.

CoinGecko’ya nazaran, kripto paranın fiyatı bu hafta %31 düştü ve 3 Eylül’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.54 dolardan %86’ya düştü.

Ethereum blok zinciri madenciliği ortadan kaldırdıktan ve uzun süredir beklenen hisse kanıtına geçişini Eylül ortasında tamamladıktan sonrasında, madenciler madencilik operasyonlarına devam etmenin bir yolu olarak EthereumPoW adlı rakip bir çatal başlattılar.

Madencilik, işlem bloklarının halka açık bir blok zincirine eklendiği ve doğrulandığı süreçtir. Madenciler, kripto para birimini destekleyen blok zinciri ağını sürdürür ve denetler. Madenciler bir bloğu tamamladıklarında kripto para ile ödüllendirilirler.

Ağın hisse kanıtına geçişini tamamlayan Ethereum birleşmesinin etrafındaki yutturmaca, OG blockchain Ethereum Classic’in mahalli kripto para birimi de dahil olmak suretiyle Ethereum ile ilgili madeni paraların fiyatını yükseltti. Sadece kripto ayı piyasası acımasızdı ve bu kazanımların bir çok şimdiden masadan silindi. Ethereum’un kendisi şu anda, birleşme günündeki fiyatından ortalama %15 düşüşle 1.300 dolardan işlem görüyor.

EthereumPoW’un ilk ayı inişli çıkışlı geçti ve geleceğe dair herhangi bir işaret var ise, eski Ethereum madencilerinin kâr için başka bölgelere bakmaları gerekebilir.

ETHW, ağ piyasaya sürülmeden ilkin borsalarda bir IOU belirteci olarak işlem görmeye başladı ve sonunda kısa süreli olsa da, birazcık erken bir coşku yaşadı. EthereumPoW, mahalli kripto depolamasının fiyatının yanı sıra, onunla ilgili sorunlara yol açan teknik sorunları da bildirdi. Ağ 15 Eylül’de yayına girdikten kısa bir süre sonrasında, blok zinciri dedektifleri ETHPoW geliştiricilerinin esasen kullanımda olan bir zincir kimliği seçtiğini keşfetti.

Zincir kimlikleri, belirli bir ağ üstünde bir tanımlayıcı görevi görür ve blok zincirlerinin zincir üstündeki varlıkların kimliğini doğrulamasına destek verir.

Birkaç gün sonrasında, siber suçlular ağdan sonrasında 200 ETHW ile firar etti, EthereumPoW ağındaki Omni köprüsünde bilgisayar korsanlarının ilkin 200 Wrapped ETH ve arkasından ETHW göndermesine müsaade eden bir istismarı hedefleyen bir hücum.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir