Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin’in Uzun Vadeli Güvenliğini Tartışıyor – Bitcoin Haberleri

1 Eylül’de Vitalik Buterin, iktisat yazarı Noah Smith ile bir röportaj yapmış oldu ve Ethereum’un kurucu ortağı, Bitcoin ve ağın uzun vadeli güvenliği hakkında fazlaca şey söylemiş oldu. Buterin ek olarak kripto ekonomisinin çöküşünü de tartıştı ve “çöküşün daha ilkin olmamasına şaşırmış olduğu” mevzusunda ısrar etti.

Buterin: Bitcoin ‘Multi Trilyon Dolarlık Bir Sistemi Güvenceye Almak İçin Ihtiyaç duyulan Ücret Gelirini Elde Etmede Başarı göstermiş Olamıyor’

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin kısa süre ilkin iktisat yazarı Noah Smith ile bir röportaj yapmış oldu ve Buterin’in kriptonun mevcut durumu hakkında söyleyecek fazlaca şeyi vardı. Smith, ilkin Buterin’e son kripto çöküşü ile alakalı düşüncelerini sordu ve Buterin, daha ilkin çökeceğini düşündüğünü söylemiş oldu.

Buterin röportaj esnasında “Kazanın daha ilkin olmamasına şaşırdım” dedi. “Normalde kripto baloncukları, önceki zirveyi geçtikten sonrasında ortalama 6-9 ay sürer ve peşinden süratli düşüş oldukça süratli gelir. Bu sefer boğa piyasası ortalama bir buçuk yıl sürdü” dedi.

Buterin ek olarak Bitcoin (BTC) ağı ve Ethereum’un iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) merakla beklenen geçişi The Merge hakkında da konuştu. Blok sübvansiyonlardan elde edilmiş ücret geliri söz mevzusu olduğunda Bitcoin’in kesmediğini iddia ediyor.

Buterin, “Uzun solukta, Bitcoin güvenliği tamamen ücretlerden gelecek ve Bitcoin, multi-trilyon dolarlık bir sistemi güvence altına almak için ihtiyaç duyulan ücret geliri seviyesini elde etmeyi başaramıyor” dedi.

Smith, Buterin’e Bitcoin’in enerji kullanımını sorduğunda, Ethereum kurucu ortağı, PoS’nin yalnızca çevreye verilen ziyanı azaltmakla kalmayıp, hem de blok zincirini güvende tutmakla ilgili bulunduğunu belirtti.

Buterin, “Gereksiz yere büyük miktarlarda elektriğe mal olan bir düşünce birliği sistemi bir tek çevre için fena olmakla kalmıyor, hem de her yıl yüz binlerce BTC yada ETH verilmesini gerektiriyor” dedi. “Sonunda, normal olarak, ihraç sıfıra yakın olacak, bu aşamada mesele olmaktan çıkacak, sadece sonrasında Bitcoin başka bir sorunla uğraşmaya başlamış olacak: güvenli kalmasının iyi mi sağlanacağı.” Buterin ekledi:

Ve bu güvenlik motivasyonları, Ethereum’un hisse kanıtına geçişinin arkasında hakkaten mühim bir itici güç.

Ethereum Kurucu Ortağı, Erken Emek verme Kanıtı Sürecinin ‘Sürdürülemez ve Geri Gelmeyecek’ Olduğunda Israr Ediyor

Buterin, Bitcoin’in konsensüs mekanizmasını en azından şimdilik değiştirmeyeceğini anlıyor, sadece zincir saldırıya uğradıysa, hibrit bir PoS algoritması tartışmasının devreye girebileceğine inanıyor.

Yazılım geliştiricisi Smith’e, “Doğal ki, Bitcoin hakkaten saldırıya uğrarsa, en azından hibrit hisse kanıtına geçme yönündeki siyasal iradenin hızla ortaya çıkmasını temenni ediyorum, sadece bunun acı verici bir geçiş olmasını temenni ediyorum” dedi. Ethereum kurucu ortağı, insanların PoS hakkında en büyük paydaşlara ağ üstünde denetim verme mevzusunda yanlış bir fikre haiz bulunduğunu düşündüğünü söylemiş oldu.

Buterin, “PoS’un büyük paydaşların protokolü denetim etmesine izin verdiğini iddia etmeye çalışan insanoğlu da var, sadece bu argümanların tamamen yanlış bulunduğunu düşünüyorum.” Dedi. “PoW ve PoS’un yönetişim mekanizmaları olduğu yanılgısına dayanıyorlar, oysa gerçekte bunlar düşünce birliği mekanizmaları. Tek yaptıkları, ağın doğru zincir üstünde anlaşmaya varmasına destek olmak.”

Buterin, PoW’un erken versiyonunun iyi bir başlangıç ​​noktası bulunduğunu düşündüğünü belirterek devam etti, sadece bugünlerde onun modası geçmiş olduğuna, kapıdan çıkmak suretiyle olduğuna ve muhtemelen geri dönmeyeceğini düşünüyor.

Son aşama demokratikleştirilmiş erken emek harcama kanıtı süreci güzel bir şeydi ve kripto para sahipliğini daha eşitlikçi hale getirmede fazlaca destek oldu, sadece sürdürülemez ve geri gelmeyecek.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin’in enerji kullanımı, Blockchain güvenliği, Buterin, konsensüs mekanizmaları, kripto balonları, kripto çöküşü, Ücret geliri, yönetişim mekanizmaları, görüşme, ağ, ağ kayması, Noah Smith, PoS, PoW, Proof of Work, Proof-of-Stake, Güvenlik, paydaşlar, The Merge, geçiş, sürdürülemez, Vitalik Buterin

Vitalik Buterin’in kripto çöküşü, Bitcoin ağı ve PoW vb. PoS ile alakalı yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir