Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin Kurumsal Metaverse Girişimlerini Eleştirdi – ‘Feysbuk’un Yarattığı Her Şey Yanlış Ateş Edecek’ – Metaverse Bitcoin News

Cumartesi günü, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Twitter’a gitti ve “metaverse oluşturmak için mevcut kurumsal girişimler” hakkında kendi bakış açısını verdi. Buterin bir meta veri deposu olacağını kaydetti, sadece mevcut kurumsal meta veri aktarımı girişimlerinin herhangi bir yere gittiğine inanmıyor.

Ethereum’dan Vitalik Buterin Mevcut Kurumsal Metaverse Girişimleri Üstüne Düşüncelerini Paylaşıyor

Bu hafta sonu Vitalik Buterin, Dialectic’in kurucu ortağı ve blok zinciri denetçisi Dean Eigenmann’ın “VC’lerin şu anda finanse etmiş olduğu şekillerde gerçekleşeceğine” inanmadığını söyleyen bir tweet paylaştıktan sonrasında meta veriyi tartıştı. Buterin, Cumartesi günü Eigenmann’ın tweetini paylaştı ve değerlendirmeye katıldı.

Buterin, “‘Metaverse’ gerçekleşecek, sadece metaverse’yi kasıtlı olarak yaratmaya yönelik mevcut kurumsal girişimlerin hiçbirinin bir yere gideceğini düşünmüyorum” dedi. 24 saat sonrasında, Buterin’in metaverse ile alakalı tweet’i 10.000 beğeniye ve 1.500’e yakın retweet’e yaklaşıyor.

Buterin’in metaverse ifadesi oldukça sayıda cevap aldı ve bir şahıs şöyleki yazdı: “Bence girişe engel olan, gelişen araştırma donanımının son teknoloji ürünü olması, büyük görevliler için lüzumlu bir koşulun ender bir örneğini yarattı. Vazife 2 olmadan düşünce tartışılmaz bile.”

Buterin bu hususi tweet’e cevap verdi ve bakış açısını paylaştı. Ethereum’un kurucu ortağı, “Eleştirim, ‘Metaverse Wikipedia, Metaverse Encyclopedia Britannica’yı yenecek”ten daha derin” dedi. Hemen hemen ‘metaverse’ tanımını hakikaten bilmiyoruz, insanların gerçekte ne istediğini bilmek için oldukça erken. Kısaca Feysbuk’un şimdi yarattığı her şey yanlış ateşlenecek. ”

Feysbuk, metaverse kavramlarına oldukça fazla enerji yönlendirdi ve hatta sanal gerçeklik şirketi Occulus’u satın aldıktan oldukça sonrasında Meta şirketini tekrardan adlandırdı. Öteki birçok kurumsal varlık, bir tür meta veri deposu inşa etmek istiyor ve meta veri deposu terimi, binlerce basın bülteninde ve makalede aşırı kullanılan bir çarpıcı söz haline geldi.

Kurumsal Yöneticiler Metaverse Sorunlarını Çözmeye Çalışıyor, Kripto Destekçileri Metaverse’in ‘Organik Bir Topluluk’ Olacağını ve ‘Öteki Toplulukların Birleştirilmesine Destek Olacağını’ Söylüyor

Şimdiye kadar, sözde metaveren, tartışmalı bir halde sanal dünyalar, değiştirilemez belirteçler, alternatif ve artırılmış gerçeklikler, suni zeka, üç boyutlu (3B) dünyalar ve video oyunu kavramlarının tamamlanmamış bir karmaşasıdır. Birçok şahıs, şüpheci ve anket, metaverse’nin bir yıkım olup olamayacağını sorguladı.

Sadece Disney, Microsoft ve Warner’dan yöneticiler, meta veri tabanındaki sorunları iyi mi çözeceklerini açıkladılar. Ubisoft’taki bir yönetici, yararları anlamadıkları için takas edilemeyen belirteçler (NFT’ler) olan oyuncuların düşündüğünü söylemiş oldu.

Youtube kanalı Lily’s Show’un Twitter hesabı, Buterin’in açıklamasına cevap verdi ve şunları söylemiş oldu: “tamamen katılıyorum – ‘metaverse’in gerçek gücü organik topluluk inşasındadır. Ekosistem ve temel aslına bakarsanız burada (birçok yönden sizin sayenizde). Gelecek yıllarda gelişeceğini görmek coşku verici.”

Buterin’in tweetine başka bir şahıs cevap verdi ve şunları söylemiş oldu:

Bir teorim var – Her toplulukla çalışmak ve ilk başta rahat bir sandbox seçimi oyun oluşturmak (yüksek kaliteli, web tabanlı olmayan). Bence en mühim bileşen, öteki toplulukları birleştirmeye destek olmak ve onu bir tek kendinize dayandırmak değil.

Bu hikayedeki etiketler

3D dünyalar, Adidas metaverse, Buterin Metaverse, Critics, Dean Eigenmann, Disney, ETH, ether, Ethereum, Feysbuk, Lily’s Show, Meta, Metaverse, metaverse yorumlar, metaverse eleştirmenleri, Microsoft, nft, NFT’ler, Nike, Fungible olmayan belirteçler, oculus, Organik Topluluk, VC’ler, video oyunu, Vitalik Buterin, Vitalik Metaverse, Warner

Buterin’in kurumsal metaverse kavramlarının mevcut eğilimi ile alakalı yorumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Metaverse mevzusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir