Ethereum Layer 2 Arbitrum Nova Zincirini Başlattı, Reddit ile Bağlantılar

Mühim Çıkarımlar

Arbitrum, Arbitrum Nova adlı ikinci bir Ethereum Layer 2 zincirini başlattı. Arbitrum geliştiricisi Offchain Labs, yeni zincirin oyun ve toplumsal projeler şeklinde düşük maliyetli ve yüksek işlem hacimli kullanım durumları için optimize edildiğini söylemiş oldu. Geliştirici ek olarak topluluk puan sistemini Ethereum’a dahil etmek için Reddit ile ortaklık kurdu.

Bu makaleyi paylaş

Yeni zincir Arbitrum Nova, zincir üstü oyun ve toplumsal projeler şeklinde maliyete duyarlı ve yüksek işlem hacimli kullanımlar için optimize edilmiştir.

Arbitrum Nova Canlı Yayına Geçiyor

Arbitrum, oyun için optimize edilmiş yeni bir blok zinciri başlattı ve topluluk puan sistemini Ethereum’a taşımasına destek olmak için Reddit ile ortaklık kurdu.

Katman 2 projesinin geliştiricisi Offchain Labs, Salı günü bir basın bülteninde güncellemeleri duyurdu. Yeni ağ olarak malum Arbitrum Nova, geliştiriciler için hususi bir Temmuz lansmanının peşinden artık tüm son kullanıcılar için yayında. Offchain Labs’in ilk zinciri olan Arbitrum One, daha yaygın DeFi kullanım durumları için tasarlanırken, Abitrum Nova, maliyete duyarlı ve yüksek işlem hacmi senaryoları için optimize edilmiştir. Basın açıklamasına gore Arbitrum Nova, “Web3 oyun ve toplumsal uygulamalar için en iyi çözüm” olmak suretiyle tasarlandı.

Offchain Labs’ın Temmuz ayındaki bir blog gönderisine gore, Arbitrum Nova, Arbitrum One’dan tamamen değişik, tamamen yeni bir zincir. Firmanın tescilli AnyTrust teknolojisi üstüne inşa edilmiştir ve işlem gruplarını Ethereum ana ağında yayınlamadan ilkin onaylamak ve doğrulamak için bir “veri kullanılabilirlik komitesinden” yararlanır. Offchain Labs bugünkü duyuruda “Tüm verileri Ethereum ağına göndermek yerine, komite işlem gruplarını onaylar ve doğrular ve yalnızca sertifikaları Ethereum’a gönderir, bu da kullanıcılar için mühim maliyet tasarrufu sağlar” dedi. Şirket, AnyTrust teknolojisinin öteki yüksek verimli yada düşük maliyetli blok zincirlerinden oldukça daha kuvvetli güvenlik garantileri sunduğunu iddia ediyor.

Offchain Labs kurucu ortağı ve CEO’su Steven Goldfeder, lansman hakkında yorum yaparken, yeni zincirin Arbitrum ekosisteminin “mühim bir kilometre taşını” işaret ettiğini ve ultra düşük maliyetli işlem ücretlerinin geliştiriciler için tamamen yeni olanaklar açacağını söylemiş oldu. “Maliyetleri daha da aşağı çekmek için Nova’yı devamlı olarak optimize etmeyi ve iyileştirmeyi dört gözle bekliyoruz” diye ekledi.

Lansmanı tamamlayan Offchain Labs, bugün topluluk puanları sistemini Ethereum’a taşımak için dünyanın en büyük çevrimiçi forumu Reddit ile ortaklık kurduğunu da duyurdu. Girişim, Arbitrum Nova zincirindeki ilk büyük dağıtıma işaret ediyor.

Arbitrum, Ethereum’u ölçeklendirmek için çalışan birkaç Katman 2 projesinden biridir. Verimi çoğaltmak ve işlemleri temel zincir haricinde işlemek için İyimser Toplama teknolojisinden yararlanır. Arbitrum One geçen yıl piyasaya sürüldü ve şu anda ekosistemin önder Katman 2 ağı. L2Beat verilerine gore, kilitli kıymeti ortalama 2,72 milyar dolar tutuyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu yazının yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir