Ethereum’dan Vitalik Buterin, İki Nedenden dolayı Bitcoin’in Geleceği Hakkında “Endişeli”

Mühim Çıkarımlar

Vitalik Buterin, Bitcoin’in geleceği hakkında “endişeli” bulunduğunu söylemiş oldu. Ethereum yaratıcısı, Bitcoin’i uzun solukta saldırılara karşı savunmasız bırakabileceklerini söyleyerek Bitcoin’in ücret modeline ve İş Kanıtı konsensüs mekanizmasına işaret etti. Buterin ek olarak Ethereum’un yaklaşmakta olan “Birleştirme” öncesinde Hisse Kanıtı’nı savundu ve kriptonun son boğa piyasası hakkında düşüncelerini paylaştı.

Bu makaleyi paylaş

Buterin ek olarak Ethereum’un yaklaşmakta olan “Merge” etkinliği öncesinde Proof-of-Stake’e yöneltilen bazı eleştiriler hakkında da düşüncelerini paylaştı.

Bitcoin’in Geleceği Üstüne Korkular

Vitalik Buterin, Bitcoin’in geleceği mevzusunda endişeli.

2 Eylül’de iktisat yazarı Noah Smith ile yapmış olduğu röportajda Ethereum yaratıcısı “endişeli” dedi. [about Bitcoin] iki nedenden dolayı.” Bitcoin’in ücret modeli sebebiyle uzun vadeli gelecekte sorunlarla karşılaşabileceğini düşündüğünü deklare etti. Bitcoin şu anda madencilere ağı güvence altına almak için ödeme olarak para dağıtıyor, sadece protokolün 21 milyonluk durağan(durgun) bir tedarik sınırı olduğundan, ağ güvenlik için yalnızca işlem ücretlerine güvenecek. Buterin, Smith’e bunun bir mesele bulunduğunu bu sebeple Bitcoin’in “milyonlarca dolarlık bir sistemi güvence altına almak için ihtiyaç duyulan ücret geliri seviyesini elde edemediğini” söylemiş oldu. Bitcoin’in öteki protokoller için ürettiği ücretlerin miktarı, kripto topluluğunda uzun süredir sıcak bir münakaşa mevzusu olmuştur. Crypto Fees verilerine nazaran, Bitcoin geçen hafta averaj 225.000 $ ücret aldı ve Aave ve Uniswap şeklinde DeFi ana dayanaklarını takip etti. En büyük ücret üreticisi, aynı vakit diliminde ortalama 2,7 milyon dolar alan Buterin tarafınca oluşturulan protokoldür.

Buterin, Bitcoin için de korkuları bulunduğunu söylemiş oldu bu sebeple “Proof-of-Work, işlem ücretlerine harcanan her dolar için Proof-of-Stake’den fazlaca daha azca güvenlik sağlıyor” ve yalnız 5 dolara mal olan 5 trilyon dolarlık bir ağa haiz olmanın sorunlu olacağını savundu. hücum etmek için milyar. Buterin ek olarak, Bitcoin’in Proof-of-Work’ten uzaklaşmasının “politik olarak mümkün olmayacağına” dikkat çekti.

Buterin’in yorumları muhtemelen kripto topluluğunun bazı köşelerinde öfkeye yol açacak. Bitcoin’in en yakıcı destekçileri uzun süredir Proof-of-Work’ün ağ tasarımının temel bir parçası bulunduğunu tartışıyorlar. Ötekiler, en iyi kripto ücret modeliyle ilgili olarak Buterin’e benzer açıklamalarda bulundular, sadece Bitcoin’in 2140 yılına kadar madeni para çıkarması planlandığından, bu mevzu çoğu zaman destekçileri tarafınca göz ardı ediliyor.

Buterin, Birleşme Öncesinde Hisse Kanıtını Korumak için çaba sarfediyor

Blockchain’lerin Proof-of-Work yada Proof-of-Stake kanalıyla düşünce birliğine varıp ulaşmayacağına dair tartışmalar, Ethereum’un Proof-of-Stake için “Birleştirme”ye hazırlanırken, en azından son aylarda değil, birkaç senedir değerlendirildi. Birleştirmenin 15 Eylül civarında gönderilmesi planlanıyor, bundan sonrasında Ethereum, madenciler yerine ETH tokenlerini belirleyen doğrulayıcılar tarafınca güvence altına alınacak.

Ethereum’un en sesli kötüleyicilerinden bazıları, Proof-of-Stake’in sınırlarını ve daha büyük paydaşların ağı denetim etmesine izin verdiğini savundu, sadece Buterin Smith’e bu tür argümanların “açıkça yanlış” bulunduğunu düşündüğünü söylemiş oldu. Eleştirmenlerin “Proof-of-Work ve Proof-of-Stake”in yönetişim mekanizmaları olduğuna dair bir yanılgıya düştüğünü, oysa bunlar gerçekte düşünce birliği mekanizmaları olduklarında” dedi. Başka bir deyişle, hisse sahipleri işlemleri doğrulayabilir, sadece ağın gelecekteki tasarımını etkileyemezler.

Proof-of-Stake eleştirisi, Gömü Bakanlığı’nın Tornado Cash’i onaylamasından sonrasında geçen ay yoğunlaştı ve bigün Ethereum’u sansürlemeye çalışabilecek argümanlara yol açtı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong mevzu hakkında yorum yapmış oldu ve firmasının sıkıdüzen işlemleri yerine stake etmeyi bırakacağını söylemiş oldu. Buterin ek olarak, düzenleyici düzenlemelere uyumu ağa bir hücum olarak göreceğini söyleyerek ağırlığını koydu.

Buterin ek olarak, Kasım 2021’de kriptonun küresel piyasa kapitalizasyonunun 3 trilyon doları bulmuş olduğu son boğa koşusu hakkında yorum yaparak, son birkaç yılda kripto piyasası hakkında bazı nadir görüşler verdi. ”Şu sebeple engel evreleri süratli bir düşüşten ilkin birkaç aylık bir dönem sürme eğilimindedir. 2022’de fiyatların genel olarak düştüğünü kabul ederken, kriptonun “nihayet anlamlı bir halde yararlı bulunduğunu” söylemiş oldu.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH, AAVE ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti. Ek olarak bir kripto para birimi endeksinde UNI’ye maruz kaldılar.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir