Ethereum’u ödeme olarak kim kabul ediyor?

Ethereum’da ödeme almak, hem kullanıcılar hem de girişimciler için bir takım avantaj getiriyor.

Blockchain tabanlı bir ekosisteme geçiş, hem kullanıcılar hem de girişimciler için bir takım avantaj getiriyor. Ethereum’da ödeme kabul etmenin bir işletmenin müşterileri için niçin iyi çalıştığını açıklayan bir açılır menü:

Ek ödeme seçeneği

Kripto para birimlerini hızla benimseyen bir dünyada, müşterilere ek bir ödeme seçeneği sunmak, işletmelere rakiplerine gore avantaj sağlıyor. Cryptocurrency ağ geçitleri, tüccarların dijital ödemeleri kabul etmelerini ve tutarı fiat olarak almalarını sağlar.

şeffaflık

Merkezi olmayan bir ekosistem, doğası gereği şeffaftır ve müşterilere satın alma esnasında daha çok itimat verir. Kripto işlemleri, merkezi bir otoritenin herhangi bir önyargısı olmaksızın geri dönülmez bir halde yazıldığı bir blok zincirinde yürütülür.

Daha azca dolandırıcılık

Bu tür satın alımlardaki Ethereum işlemleri, akıllı bir sözleşme vesilesiyle yönlendirilerek dolandırıcılık faaliyetlerini daha azca ihtimaller içinde hale getirir. Akıllı sözleşmeler denetlendiğinde, dolandırıcıların başarı göstermiş olma şansları yok denecek kadar azdır.

Süratli işlemler

Ethereum’daki küresel işlemler, internasyonal ödemelere kıyasla mühim seviyede daha hızlıdır. Kripto işlemleri dakikalar içinde gerçekleştirilir, bankalar vesilesiyle yönlendirilen fiat işlemlerinin hesaba yansıması günler alabilir.

İşletmelerin de ETH’yi kabul etmeye adım atmak için bir takım kuvvetli sebebi var.

kesinlik

Kesinlik, değişemeyen bir bloğun parçası olduğunda bir işlemin durumunu ifade eder. Geleneksel olarak iş kanıtı (PoW) konsensüs algoritması üstünde çalışan Ethereum’da, kesinliğe ulaşmak için averaj süre altı dakikadır (25 onay) ve tek bir bloğun kazılması için averaj süre 15 saniyedir.

Bu, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’den (BTC) oldukça düşüktür ve bir blok madenciliği için averaj 10 saniyelik süre ile kesinliğe ulaşmak için 60 dakika (altı onay) alır. Birleştirme (Ethereum’un düşünce birliği katmanının uygulanması) tamamlandığında, bir ETH işleminin kesinliğe erişmesi için geçen süre daha da azalacaktır.

Veri koordinasyonu

Ethereum, verileri koordine etmek için merkezi bir varlığa olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, önyargısız data ve itimat tahsis etmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir mimariye haizdir. Merkezi olmayan sistem, sistemi sorunsuz bir halde yönetir ve işlemleri işler.

teşvik katmanı

Ekosistem, doğrulama ve kullanılabilirlik benzer biçimde destekleyici faaliyetleri ödüllendiren ve blok zinciri ve çevresindeki mekanizmayı negatif etkileyen faaliyetleri cezalandıran mekanizmaların geliştirilmesini kolaylaştırır. Dürüst davranışı teşvik etmeye yönelik teşvikler, güvenlik gereksinimlerinin karşılanmasına destek verir.

Tokenizasyon

Dijital şekilde kaydedilmiş herhangi bir varlık, Ethereum’da belirtilebilir. Belirteçleştirme, gayrimenkul benzer biçimde daha ilkin oldukça pahalı hale gelen hantal varlıkların parçalanmasına destek verir ve kitle kaynaklı veri yönetimi benzer biçimde yeni ekonomik modelleri ortaya çıkarır.

Merkezi olmayan alan

Kripto varlıklarına evvel maruz kalmayan tüccarlar, kripto para birimleri göndermeyi ve almayı oldukça zor bulabilir. Kripto cüzdan adresleri, uzun bir sayı ve harf dizisidir. Ek olarak, her kripto para ödemesini öğrenim etmek için değişik bir adres gerekir.

Ethereum Ad Hizmeti (ENS) yardımıyla kullanıcılar, tüm genel adresleri için evrensel bir takma ad oluşturabilir. Kripto ödemelerini almak için okunamayan bir takım anahtar kullanmak yerine, ‘Joseph.eth’ benzer biçimde tek bir ENS alanına haiz olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir