Ethereum’un Ağustos Başı İçin Son Testnet Birleştirme Seti

Ethereum birleşmeden bir adım uzakta. Ve bu son adıma bir tek günler kaldı.

Ethereum Vakfı tarafınca meydana getirilen bir duyuruya nazaran, Ethereum’un fazlaca beklenen hisse kanıtına geçişinden ilkin tamamlanacak olan son kontrol olan Goerli/Prater kontrol ağı dağıtımı, gelecek hafta gerçekleşecek.

Goerli benzer biçimde kontrol ağları, tüm Ethereum ana ağını bir kontrol ağı ortamına taşıyarak bu etkinliğe hazırlanan birleştirme için kostümlü provalardır. Goerli kontrol ağı, bu tür üçüncü ve son kuru emek harcama olacak. Bu ayın başlarında, Sepolia kontrol ağı sorunsuz bir halde çalışmaya başladı; Haziran ayında, Ropsten kontrol ağı başarıyla hisse kanıtına geçti.

6 Ağustos ile 12 Ağustos içinde, Goerli kontrol ağının, ilişkili işaret zinciri olan Prater ile birleşmesi planlanıyor. Ana işaret zinciri, Aralık 2020’den bu yana mevcut iş kanıtı Ethereum ağına paralel olarak çalışan Ethereum’un hisse kanıtı sürümüdür.

Birleştirme, tüm Ethereum ağ etkinliğini mevcut iş kanıtı zincirinden ve işaret zincirine taşıyacaktır. Goerli kontrol ağı sorunsuz giderse, Ethereum’un çekirdek geliştiricileri, birleştirmeyi 19 Eylül’de yada civarında dağıtmayı umuyor.

Ağın mevcut iş kanıtı modelinde, ETH, “madencilik” olarak malum, enerji yoğun bir uygulama yöntemiyle yaratılır; bu uygulamada, sözde madencilerin, blokları alma umuduyla, büyük miktarlarda informasyon işlem enerjisini zor bulmacaları çözmek için yönlendirdiği. yeni ETH.

Birleşme, ETH madenciliği uygulamasını sona erdirecek ve bunun yerine minimum 32 ETH sahiplerinin daha fazlasını yaratmak için mevcut ETH’lerini rehin verebilecekleri bir süreçle değiştirilecek. Ethereum Vakfı’na nazaran, hisse kanıtı modeli, Ethereum ağını %99 daha çevre dostu hale getirecek.

Stake uygulaması muhtemelen halihazırda dolaşımda olan fazlaca fazla ETH’yi kilitleyeceğinden, bazıları birleşmenin kripto para birimi üstünde deflasyonist bir etkiye haiz olacağına ve talep durağan(durgun) kalırken yada artarken arzı düşük tutacağına inanıyor.

Kim bilir bundan dolayı, ETH, Bitcoin’in %14,6’sına kıyasla, geçen ay ortalama %44 arttı. CoinMarketCap’e nazaran bu sabah ETH, Haziran ayının başından beri görülmeyen bir düzey olan 1.742,42 dolara ulaştı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir