Ethereum’un Birleşmesi yardımıyla ETH fiyatından daha iyi performans gösteren 3 kripto para birimi

Senelerce bekledikten sonrasında, Ethereum sonunda tam teşekküllü bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciri olmaya hazır. Ethereum’un mahalli tokeni Ether’in (ETH) yanı sıra, öteki birçok tokenin değerlemesi yalnız büyük yarar sağlamakla kalmadı, bununla beraber Birleştirmeden sonrasında ETH’den daha iyi performans göstermeye devam edebilir.

Ethereum Birleşmeye Yaklaşıyor

Önde gelen akıllı sözleşme platformu, 11 Ağustos’ta “Goerli” adlı üç halka açık kontrol ağının sonunu tamamladı. Bundan dolayı, Ethereum’un 19 Eylül’de yayınlanması beklenen “Birleştirme”sinde herhangi bir gecikme olmamalıdır.

Ether fiyatı, Gorli güncellemesinden sonrasında %5 artışla ortalama 1.950$’a çıkarak iki aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyesi oldu. Ayrıca, başarı göstermiş bir Birleşmeden yararlanabilecek bazı kripto varlıkları yukarı yönlü hareketler geçiriyor ve hatta geçen ay ETH’den daha iyi performans gösteriyor.

ETH/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bu tokenler Eylül ayına kadar ETH fiyatından daha iyi performans göstermeye devam edecek mi? Hadi daha yakından bakalım.

Lido DAO (LDO)

Birleşme, Ethereum’un madenciler ordusunu, ekonomik bir hisse olarak 32 ETH’yi ön plana çıkarması ihtiyaç duyulan doğrulayıcılarla değiştirecek.

Bu büyük stake etme gereksinimi, aracılar için fırsatlar yarattı, doğrusu Ether’i yetersiz finanse edilen stakerlardan toplayan ve gelirleri Ethereum blok zincirinde doğrulayıcı olmak için bir araya getiren platformlar. Lido DAO bunlardan biridir.

İlgili: Birleşme öncesi ve sonrasında büyük bir Ethereum fiyat artışı beklemek aptalca mı?

Lido DAO, Merge’nin resmi akıllı sözleşmesinde kilitli kıymet açısından önder stake hizmetidir. Bilhassa, ortalama olarak stake icra eden Coinbase’e liderlik eden ETH 2.0 sözleşmesine 4,15 milyon ETH döktü. Müşterileri adına 1,55 milyon ETH.

Sağlayıcı tarafınca stake edilen ETH 2.0 toplam kıymeti. Kaynak: Glassnode

Başarıya ulaşmış bir Birleştirme, Lido DAO hizmetlerine olan talebi artırabilir.

Buna karşılık, Ethereum’un Eylül ayında bir PoS zinciri olma olasılığını ilk kez açıklamış olduğu 14 Temmuz’dan bu yana kıymeti esasen %200’den fazla artan platformun resmi yönetim belirteci LDO için yükseliş kanıtlayabilir.

LDO/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bundan dolayı LDO, Ethereum’un POS’a başarı göstermiş geçişinden en fazla yarar sağlayabilecek birincil kripto varlıklarından biridir.

Ethereum Klasik (ETC)

Ethereum Classic (ETC), son haftalarda boğaların dikkatini çeken başka bir varlık. Bu, ilk olarak Ethereum ağından çıkan madenciler için bir sığınak sağlama potansiyelinden meydana gelmektedir.

Ethereum Classic, 2016’daki çekişmeli bir hard fork’un bölünmüş zinciri olduğundan, mevcut PoW Ethereum ağının neredeyse tüm teknik özelliklerini sergiliyor ve bu da onu ETH madencileri için naturel bir sığınak haline getiriyor.

LDO şeklinde, ETC de Ethereum’un 14 Temmuz’daki Birleştirme lansmanı duyurusundan bu yana %200’ün üstünde bir artış kaydetti. Bundan dolayı, yükseliş trendine devam etme olasılığı Birleşmeden ilkin ve sonrasında yüksek.

ETC/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

İyimserlik (OP)

İyimserlik bir Ethereum toplama hizmetidir. Başka bir deyişle, zincir dışı toplu işlem verilerini gruplar halinde toplar ve bir düşünce birliğine varıldığında neticeleri Ethereum ana ağına geri bırakır.

Katman-2 olarak adlandırılan çözüm, Birleştirmeden sonrasında Ethereum’un “Toplama Merkezli Yol Haritasından” yararlanabilir. İlginç bir halde, Optimism’in yönetim tokeni OP, Merge çıkış zamanı duyurusundan bu yana ortalama %250 arttı.

OP/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Birleştirmeden sonrasında Ethereum’un Optimism’i ağında dağıtma beklentileri, OP fiyatı için yükseliş katalizörü görevi görebilir.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir