Ethereum’un düşüş U dönüşü mü? ETH fiyat momentumu 1,6 bin dolarlık reddedildikten sonrasında azalıyor

Ethereum’un mahalli tokeni Ether (ETH) 26 Temmuz’da düştü ve uzun soluklu bir fiyat toparlanması umutlarını azalttı. ETH/USD paritesi kabaca %5 düştü ve peşinden mütevazı bir toparlanmayla 1.550 doların üstüne çıktı.

Ethereum 1.650 dolardan reddedildi

CoinGlass’tan elde edilmiş verilere nazaran, bu bir gecede meydana getirilen hareketler, son 24 saat içinde 80 milyon dolar değerinde Ether pozisyonunu tasfiye etti.

ETH/USD saatlik fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Tahterevalli eylemi bununla beraber iki son aşama zıt piyasa temeli içinde sıkışmış olan tüccarlar içinde altta yatan bir önyargı çatışmasını da ortaya çıkardı.

İlki, Ethereum’un Eylül ayında hisse senedi kanıtına potansiyel geçişini çevreleyen coşkudur ve bu, Ether’in fiyatının bugüne dek %45 iyileşmesine destek olmuştur.

Bununla beraber, bu yükseliş hype, makroekonomik ters rüzgarlarla, kısaca Federal Biriki’in ve Avrupa Merkez Bankası’nın riskli varlıklar üstünde baskı yaratan ve Ether fiyatının bugüne kadarki üstün dereceli yüksek seviyesi olan 4.950 $’dan %68 oranında düştüğünü gösteren şahin duruşuyla çelişiyor.

Sadece kısa vadeli, ETH fiyatı için bir miktar yukarı yönlü olabilir. Mesela, analist PostyXBT, Ether’in aşağıda gösterildiği benzer biçimde, tokenin yükselen bir kanal deseni içindeki son dalgalanmalarına dayalı olarak geçici bir yukarı yönlü düzeltmeden geçmesini bekliyor.

Artan kanal kurulumunu içeren ETH/USD dört saatlik fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Başka bir deyişle, desen gerçekleşirse ETH’nin fiyatı Temmuz kapanışından ilkin 1.700 dolara ulaşabilir.

Ayı sapması

Gene de, bir momentum osilatör göstergesi olan Ether’in dört saatlik bağıl güç endeksi (RSI) ile beraber aynı toparlanma eğilimini seyretmek aşırı eşitsizlikler gösteriyor.

İlginç bir halde, Ether’in fiyatı 18 Temmuz’dan bu yana daha yüksek zirveler oluştururken, RSI aynı anda daha düşük zirveler yapıyor.

Bu, ETH’nin fiyatı ve momentumu içinde düşüş eğilimi gösteriyor, bu da boğaların piyasadaki hakimiyetini kaybetmiş olduğu ve bir düşüş trendinin izlenebileceği anlamına geliyor.

ETH/USD dört saatlik fiyat grafiği, düşüş eğilimi gösteriyor. Kaynak: TradingView

Ether ek olarak yükselen kanalının alt trend çizgisinin altına düşme riskiyle karşı karşıya.

İlgili: Ethereum Merge hopium devam edecek mi yoksa bir boğa tuzağı mı?

Bu düşüş senaristliği gerçekleşirse, bu kilit destekleri yitirmek, Ağustos ayında Ju’nun fiyatından %10-15 düşüşle 1.350 doların (0.382 Fib çizgisi ve mavi 200-4H EMA dalgası) altına itebilir.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir