Fas Ana para Piyasaları Düzenleyicisi Fintech Portalını Başlattı – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Fas’taki ana para piyasası düzenleyici kurumu Fas Ana para Piyasası Kurumu (AMMC), geçtiğimiz günlerde internet sayfasında bir fintech portalı başlattığını duyurdu. Yeni portal, düzenleyici kurum ile “yenilikçi finansal teknoloji sektöründe yer edinen firmalar” arasındaki alışverişi kolaylaştırmak için oluşturuldu.

Yeni Teknolojilerin Geliştirilmesine Destek Olacak Portal

Fas’ın ana para piyasası düzenleyicisi Fas Ana para Piyasası Kurumu (AMMC), kısa süre ilkin internet sayfasında yeni bir fintech portalının başlatıldığını duyurdu. Yeni portalın amacı “piyasa oyuncularını projelerinde desteklemek ve finans sektörünü dönüştürmeye destek olacak yeni teknolojilerin geliştirilmesini teşvik etmek”.

Meydana getirilen açıklamaya gore, AMMC’nin fintech portalını kurması, düzenleyicinin finansal hizmetler endüstrisindeki yenilikleri benimseme mevzusundaki istekliliğini gösteriyor.

“Fas Ana para Piyasası Kurumu için ana para piyasasının cazibesini desteklemek hem de finans sektöründe yeniliği benimsemek anlamına geliyor. Kurum, inovasyon desteğini 2021-2023 stratejik planının merkezine yerleştirdi ve Fas ana para piyasasında yeni teknolojilerin geliştirilmesini teşvik etmek için proje liderleriyle yakın bir halde emek vermeyi planlıyor” denildi.

Açıklamada, proje liderlerinin düzenleyici ile bağlantı kurması için bir kontakt kanalı açmanın yanı sıra, fintech portalının yenilikçilerin “şirketleri için geçerli yasal çerçeve hakkında data edinmelerini” elde eden bir platform sağlamış olduğu da açıklandı.

Gelen kutunuza gönderilen Afrika haberleriyle ilgili haftalık güncellemeleri almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir