FatManTerra, düzmece yatırım planı oluşturarak topluluğu kripto dolandırıcılığı mevzusunda eğitiyor

Crypto Influencer FatManTerra, topluluğa kripto dolandırıcılığı hakkında bir eğitim mesajı göndermek için bir kılıf olan “uydurma” yatırım planını satın almak isteyen kripto kullanıcılarından alınan 100.000 dolardan fazla parayı iade etti.

FatMan, düzmece bir yatırım planı yaparak takipçilerini kandırmak için Twitter’a gitti. Kripto yatırım dolandırıcılığına verdikleri tepkiyi ölçmek istedi.

Gelecek vadeden bir fon tarafınca işletilen hususi bir taşıma ticaretine dayalı yüksek verimli bir BTC çiftliğine erişim sağlandı. Elimden gelenin maksimumunu yaptım, bu yüzden bir miktar artık tahsis var ve bunu iletmeyi düşündüm – UST kurbanlarına öncelik verilecek. İlgilenirseniz daha çok detay için DM.

— FatMan (@FatManTerra) 5 Eylül 2022

Fırsatı paylaştıktan sonrasında 2 saatten kısa bir süre içinde, oyuna inanan kullanıcılardan 100.000 dolardan fazla para aldı. Twitter’daki kullanıcılardan 3.45 BTC ve Discord topluluğundan 2 BTC topladı.

Lady of Crypto’dan esin alarak bir süre ilkin Twitter’a kendi yatırım planımı sundum…

İki saat içinde yüzden fazla DM aldım. Twitter’dan 3,45 BTC ve Discord’dan 2 BTC topladım – her dakika daha çok taleple beraber 100 bin doların üstünde.

Fakat minik bir bükülme var.

— FatMan (@FatManTerra) 5 Eylül 2022

FatMan parayı iade etti ve amacının kripto topluluğuna gerçek olamayacak kadar iyi fırsatlar vaat eden etkileyicilere karşı dikkatli olmayı öğretmek bulunduğunu kaydetti.

Para gönderen her insana parasını tam olarak iade ettim.

Yatırım yoktu.

Risksiz yüksek getiriler mevcut değildir.

Parasız öğle yemeği yok.

Influencerlar Twitter’da dolandırıcılık hayata geçirmeye başladı ve daha fazlası ortaya çıkmadan ilkin şunu bilmelerini isterim:

Seni alt etmek için çalışacağız.

— FatMan (@FatManTerra) 5 Eylül 2022

FatMan’in yatırım dolandırıcılığına karşı kampanya yaklaşımı, kripto yatırımcılarına uzun süredir devam eden uyarıyı yineliyor:

“Kriptoda parasız lansman yoktur, eğer verimin nereden geldiğini anlamıyorsanız, getiri sizsiniz”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir