FBI Profilleri Onecoin Dolandırıcılığından En Oldukça Aranan 10 Kaçak ‘Kripto Kraliçesi’ Ruja Ignatova – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), yeni bir podcast’te Onecoin kripto para dolandırıcılığını ve kurucu ortağı Ruja Ignatova, nam-ı öteki “Kripto Kraliçesi”ni deklare etti. Onecoin dünyanın en büyük kripto dolandırıcılarından biriydi ve Ignatova kısa süre ilkin FBI’ın en oldukça aranan 10 kaçak listesine eklendi.

FBI, Onecoin Crypto Scam ve Ruja Ignatova hakkında

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), geçen hafta “En Oldukça Aranan On Kaçak Ruja Ignatova” başlıklı bir “Inside the FBI” podcast kısmı yayınladı. Bazıları tarafınca “Kripto Kraliçesi” olarak da malum Ignatova, dünyanın en büyük kripto para dolandırıcılıklarından önde gelen Onecoin’in kurucu ortağıdır.

FBI podcast’inin içinde, büronun dört bir yanından gelen haberleri, vakaları ve insanları sesli şekilde vurgular. Programın sunucusu, FBI Halkla İlişkiler Ofisi’nden Monica Grover şunları söylemiş oldu:

Inside the FBI’ın bu bölümünde, bir zamanlar ‘Bitcoin katili’ olarak pazarlanan bir şirket vasıtasıyla Ignatova’nın dünyayı iyi mi değiştirmediğini… bunun yerine yatırımcılardan milyarlarca dolar çaldığını öğreneceğiz.

Ignatova, Haziran ayında FBI’ın en oldukça aranan 10 kaçak listesine eklendi. Kolluk kuvvetleri, tutuklanmasına neden olan bilgiler için 100.000 dolara kadar ödül veriyor.

Onecoin kurucu ortağı bununla beraber Avrupa’nın en oldukça arananları sıralamasında. Europol, Ignatova’nın tutuklanmasına yol açabilecek herhangi bir data için 5.000 Euro’ya (5.000 $) kadar ödül veriyor.

Grover, yedi dakikalık podcast bölümünde, “12 Ekim 2017’de Ignatova, Onecoin dolandırıcılık planıyla bağlantılı olarak suçlandı ve tutuklanması için federal bir komut çıkarıldı” dedi ve ekledi:

Müfettişler, onun soruşturma altında olduğu mevzusunda bilgilendirilmiş olabileceğine inanıyor. 25 Ekim 2017’de Bulgaristan’ın Sofya kentinden Yunanistan’ın Atina kentine gitti ve o zamandan beri görülmedi.

Yunan polisinin Temmuz ayında Ignatova’nın nerede olduğuna dair haber alma almış olduğu bildirildi.

“Şu anda 42 yaşlarında ve kahverengi gözleri ve koyu kahverengi ila siyah saçları var. Sadece, araştırmacılar onun fizyolojik görünüşünü değiştirebileceğine inanıyor, ”dedi Grover. “Ignatova İngilizce, Almanca ve Bulgarca biliyor. Düzmece pasaportla gezi ediyor olabilir ve Bulgaristan, Almanya, Rusya, Yunanistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ile bağlantıları olduğu biliniyor. Eli bol bir yaşam seçimi yaşamış olduğu biliniyor.”

Podcast, Grover’ın Ignatova hakkında bilgisi olan herkesi mahalli FBI ofisi yada en yakın Amerikan büyükelçiliği yada konsolosluğu ile iletişime geçmeye çağırmasıyla sonlanıyor. İpuçları ek olarak anonim olarak çevrimiçi olarak da bildirilebilir.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin Killer, Cryptoqueen, FBI, FBI kripto kraliçesi, FBI Cryptoqueen, FBI onecoin, FBI podcast, FBI Ruja Ignatova, Onecoin, onecoin kripto para dolandırıcılığı, onecoin MLM, Onecoin Dolandırıcılığı, Ruja Ignatova, Ruja Ignatova podcast

Onecoin ve kurucu ortağı Ruja Ignatova’daki FBI podcast’i hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir