FDIC, FTX US Exchange Dahil 5 Şirkete Kripto İle İlgili Durdurma ve İptal Emirleri Verdi – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), kripto borsası FTX US de dahil olmak suretiyle beş şirkete bir durdurma ve vazgeçme mektubu gönderdi. CEO Sam Bankman-Fried, FTX’in FDIC sigortası olmadığını deklare etti ve şunları söylemiş oldu: “Asla aksini kastetmedik ve yanlış yorumlayan var ise özür diliyoruz… açık olmak gerekirse, FTX ABD FDIC sigortalı değildir.”

FDIC, 5 Firmaya Durdurma ve Vazgeçme Emri Verdi

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Cuma günü beş şirkete kripto ile ilgili durdurma ve vazgeçme emirleri verdi. Ajans, FDIC sigortalı topluluk bankalarının ve öteki finansal kurumların mevduatlarını düzenler ve sigortalar.

Mektuplar, beş firmanın ve görevlilerinin “FDIC mevduatı hakkında yanlış ve yanıltıcı açıklamalar yapmaktan vazgeçmelerini ve bundan vazgeçmelerini” talep ediyor. Ek olarak “bu yanlış yada yanıltıcı ifadeleri ele almak için derhal düzeltici tedbir almaları” gerekir.

Beş şirket FTX US, Cryptonews.com, Cryptosec.info, Smartasset.com ve FDICCrypto.com’dur.

FDIC ayrıntıları:

Bu şirketlerin her biri – internet sayfaları ve toplumsal medya hesapları da dahil olmak suretiyle – kripto ile ilgili belirli ürünlerin FDIC sigortalı bulunduğunu yada aracılık hesaplarında tutulan hisse senetlerinin FDIC sigortalı bulunduğunu belirten yada öneren yanlış beyanlarda bulunmuş oldu.

FDIC’ye nazaran, Cryptonews.com internet sayfasında Coinbase, Etoro ve Gemini kripto tecim platformlarının FDIC sigortalı bulunduğunu iddia eden incelemelere haiz. Cryptosec.info ve Smartasset.com, Crypto.com, Luno, Robinhood ve Voyager’ı içeren FDIC sigortalı kripto borsalarının bir listesini sağlar. Ayrıca, FDICCrypto.com, alan isminde FDIC olan bir internet sayfasını açıkça kaydettirdi.

FTX ABD’ye Durdurma ve Vazgeçme Emri Verildi

FTX US, FDIC’den bir durdurma ve defirmasyon mektubu alan kriptolardan biridir.

FTX ve FTX US iki ayrı tecim platformu olmasına karşın, ikisi de şu anda her iki firmanın CEO’su olan Sam Bankman-Fried tarafınca kurulmuştur. Global exchange FTX, ABD sakinlerinin platformunda tecim yapmasına izin vermez.

Bankman-Fried, Twitter’da FDIC sigortasıyla ilgili kafa karışıklığı için özür diledi. “Açık yazışma hakkaten mühim; Üzgünüm!” tweet attı. “FTX’in FDIC sigortası yok (ve bunu internet sayfasında asla söylemedik vs.); çalıştığımız bankalar. Asla aksini kastetmedik ve yanlış yorumlayan var ise özür diliyoruz.” Bir takip tweetinde şunları altını çizdi: “Açık olmak gerekirse, FTX US FDIC sigortalı değil.”

FDIC, kripto şirketlerine karşı ilk kez harekete geçmedi. Düzelteç ve Federal Biriki Kurulu geçen ay Voyager Digital’e, kripto borç verenin mevduat sigortası statüsünün yanlış yada yanıltıcı temsillerini yapmaktan vazgeçmesini ve vazgeçmesini talep eden bir mektup yayınladı. Voyager geçen ay batkı koruması için başvurdu.

FDIC’nin beş şirkete kripto ile ilgili durdurma ve vazgeçme emirleri vermesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir