Fed 75 baz puanlık faiz artırımı için oy verirken Bitcoin 22,2 bin doların üstüne çıktı

27 Temmuz’da Bitcoin (BTC), ABD Merkez Bankası’nın başka bir büyük faiz artırımını etkinleştirmesinin arkasından 22.000 doların üstünde ücret aldı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Fed: Temmuz’dan sonrasında yürüyüşe devam etmek için “uygun”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, BTC/USD’nin Federal Açık Piyasalar Komitesi’nin (FOMC) Fed fon oranını 75 baz puan çoğaltmak için oybirliğiyle oy kullandığının doğrulanmasına pozitif yönde tepki verdiğini gösterdi.

Bir basın açıklamasında, “Komite, uzun solukta yüzde 2 oranında maksimum istihdam ve enflasyon elde etmeyi hedefliyor” dedi.

“Bu hedefleri desteklemek için Komite, federal fon oranı için hedef aralığı yüzde 2-1/4 ila 2-1 / 2’ye yükseltmeye karar verdi ve hedef aralıkta devam eden artışların uygun olacağını tahmin ediyor.”

Piyasalar aslına bakarsanız 75 baz puanın Fed’in bir sonraki hamlesi olacağını bekliyordu. Bununla beraber, yorumcular, merkez bankasının enflasyonu ehlileştirme ve ileriye dönük durgunluktan kaçınma arasındaki dengeleme eyleminin etkilerini giderek daha çok olarak görüyorlar.

“Fed rehberliğini ve oran taahhütlerini izleyin ve ileriye dönük veri bağımlılığını benimseyin. Bu yürüyüş döngüsü yarın saat 14:00’te sonlanmış oluyor. Bigün ilkin Rosenberg Research & Associates’in Kurucusu ve Başkanı David Rosenberg, terk tahvilleri satın alın,” dedi.

Ayrıca, Wall Street makro stratejisti David Hunter, daha uzağa bakıldığında, riskli varlıklar için rahatlamanın devam edeceğini tahmin ediyor. Daha uygun olanı, kripto para biriminin hisse senedi piyasalarıyla devam eden korelasyonu göz önüne alındığında, Bitcoin boğaları için potansiyel bir nimet olan son düşüklerin yine etmeyeceğine dair bir bahisti.

“Fed bugün ne karar verirse versin (75 yada 100 baz puan), piyasa S&P 4150-4200’e daha yüksek bir hamleye ve arkasından 6000’e fazlaca daha büyük, daha sürdürülebilir bir ralli başlamadan ilkin 3800’e keskin, kısa bir geri çekilmeye hazır.” Twitter takipçilerine söylemiş oldu.

“Düşük seviyeler içeride. Piyasanın Haziran ayındaki dipleri düşürmesi pek ihtimaller içinde değil.”

Yazının yazıldığı sırada, BTC/USD 22.000 dolar civarında dalgalandığı için volatilite spot piyasalarda ön plana çıktı. Fed Başkanı Jerome Powell, yazı yazarken bir basın toplantısına başlayacaktı, dili piyasa yörüngesine daha çok rüzgar yada rüzgar eklemeye müsaitti.

Basın açıklamasına ek olarak, “Komite, Mayıs ayında gösterilen Federal Biriki Bilançosunun Büyüklüğünü Küçültme Planlarında açıklanmış olduğu benzer biçimde, Gömü menkul kıymetleri ve ajans borcu ve ajans ipoteğine dayalı menkul kıymetleri elinde tutmaya devam edecek” dedi. onaylanmış.

Yatırımcılar bir Bitcoin artışına bahse girer

Ayrıca piyasa düzenini çözümleme ederken, tüccarlar içinde yükseliş konsensüsü aşikardı.

İlgili: Fed, BTC fiyatının 28 bin dolara ulaşmasını engelleyecek mi? — Bitcoin’de bu hafta bilinmesi ihtiyaç duyulan 5 şey

Analist Dylan LeClair, karardan önceki saatlerde türev borsası FTX’e dayalı uzun pozisyonlar kaydetti.

FTX’teki bazı büyük BTC boğaları FOMC’ye giriyor pic.twitter.com/CWAE0BxGKZ

— Dylan LeClair (@DylanLeClair_) 27 Temmuz 2022

Cointelegraph’ın daha ilkin bildirdiği benzer biçimde, analitik şirketi Arcane Research’ün araştırmasına gore, kurumsal duyarlılığın Temmuz ayının ikinci yarısında iyileştiği görüldü.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir