Fed Başkanı, CBDC’ye Alternatif Olarak FedNow’u Deklare etti

Mühim Çıkarımlar

Vali Michelle Bowman bugün, Federal Biriki’in FedNow hizmetinin 2023’ün ortasına kadar hazır olabileceğini söylemiş oldu. Ödeme hizmetinin bir merkez bankası dijital para birimine (CDBC) olan ihtiyacı ele almasını önerdi. Ek olarak, Federal Biriki’in kripto hizmetleri sağlamak isteyen bankalar için beklentiler yarattığını söylemiş oldu.

Bu makaleyi paylaş

ABD Federal Rezervi, bir merkez bankası dijital para birimine (CDBC) olan ihtiyacı azaltabilecek bir ödeme sistemi düşünüyor.

Federal Biriki, FedNow’un Avantajlarını Deklare etti

FedNow adlı bir hizmet, CBDC’ler için öngörülen bir görevi yerine getirebilir.

ABD Merkez Bankası Başkanı Michelle W. Bowman bugün Arkansas Little Rock’taki VenCent Fintech Konferansı’nda yapmış olduğu konuşmada mevzuyla ilgili çeşitli yorumlarda bulunmuş oldu. Konuşmasında, Federal Biriki’in mevduat kuruluşlarına yönelik bir ödeme hizmeti olan FedNow adlı bir hizmet geliştirdiğini söylemiş oldu.

Bowman, FedNow’un “bazılarının CBDC ihtiyacı hakkında gündeme getirmiş olduğu sorunları ele aldığını” söylemiş oldu. FedNow, devlet tarafınca verilen bir stabilcoin yada CBDC’ye güvenmez. Sadece, finansal kurumların ve müşterilerin öteki ödeme sağlayıcılarıyla rekabet eden bir hizmeti kullanmalarına izin vermesi bakımından benzer bir görevi üstlenmektedir.

Bowman, FedNow’u tamamlamanın “yüksek bir öncelik” bulunduğunu söylemiş oldu ve hizmetin 2023 ortasına kadar hazır olması icap ettiğini söylemiş oldu. Projeyle ilgili geliştirme 2019’da başladı ve son raporlar, Federal Biriki’in katılımcıları bulduğunu ve bir pilot program başlattığını gösteriyor.

Bowman’ın ilk yorumları FedNow’un bir CBDC ihtiyacını azalttığını ima etse de, iki çaba tamamlayıcı olabilir. Bowman, Federal Biriki’in FedNow’un faydalarını değerlendirirken bile bir CBDC’nin “gelecekteki ABD para ve ödeme ortamına uyup uymayacağını” düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Bowman ek olarak genel olarak kripto varlıkları hakkında yorum yapmış oldu ve Federal Biriki’in bankaların kripto hizmetleri sağlaması için “mühim tüketici talebine” şahit bulunduğunu belirtti. Bu eğilimlerin, bankaların müşterileri için bu hizmetleri daha iyi idrak etmek ve kolaylaştırmak istemesine niçin bulunduğunu söylemiş oldu.

Bankaların bazı alan kişi mevduatlarının kripto şirketlerine gittiğini ve bankaların kripto endüstrisi ile rekabet eden hizmetler sunarak “bu çıkışı durdurmak isteyeceklerini” belirtti.

Bowman, bankaların kripto hizmetleri sunmanın risklerini göz önünde bulundurmaları gerektiği mevzusunda uyardı. Federal Biriki’in bankalar için kripto gizleme, satın alma, satma ve ödünç verme ile stablecoin ihracı benzer biçimde mevzularda denetleyici beklentiler yarattığını söylemiş oldu.

Dün, Federal Biriki bu mevzularla ilgili detayları ayrı bir denetim mektubunda yayınladı.

Federal Biriki, uzun süredir CBDC geliştirme ve öteki kripto düzenlemelerinin merkezinde içeriyor. Bu senenin başlarında devlet kurumu, CBDC’ler hakkında bu şekilde bir varlığın maliyet ve faydalarını değerlendiren bir rapor yayınladı.

Devlet kurumu, bu yıl son olarak Temmuz sonunda gerçekleşen ve görünüşe gore kripto fiyatlarını artıran birden fazla faiz artışından da sorumluydu.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir